Home > Doporučujeme > Norové se pustili do Alexandra Loginova. Vůbec by tu neměl stát, myslí si Tarjei Bø

Norové se pustili do Alexandra Loginova. Vůbec by tu neměl stát, myslí si Tarjei Bø

Oslavy mistra světa byly dnes v italské Anterselvě poněkud chladnější. Vítězství Alexandra Loginova sice kvitovaly početné hloučky ruských fanoušků v hledišti Südtirol Areny, soupeři ale s gratulacemi nepřicházeli.

Tarjei Bø dokonce v rozhovoru pro norskou televizi NRK pronesl: „Bral EPO. Nezaslouží si tu stát.“

Za dopingový prohřešek byl Alexandr Loginov potrestán v listopadu 2014 dvouletým zákazem činnosti. Prakticky ihned po návratu se zařadil mezi špičku.

„Je těžké vyrovnat se se čtvrtým místem na mistrovství světa, když zlato bere ten, který dopoval,“ pokračoval starší z bratrů Bøových. Podobný pohled na věc má i dnes pátý Johannes. „S tím, co o něm víme, a s jeho horšími běžeckými výkony v této sezóně je to trochu zvláštní.“

V dusné atmosféře se odehrávala i tisková konference. Jeden z novinářů se zeptal Martina Fourcada, co by Loginov musel udělat, aby si získal opět důvěru soupeřů. „Když mlčíte, vyhýbáte se médiím a na tiskových konferencích mluvíte rusky, i když umíte anglicky, tak to moc nepomáhá.“

Foto: Pódium sprintu mužů (Autor: Petr Slavík)

Fourcade narážel na fakt, že Loginov už před začátkem šampionátu řekl, že nebude dávat rozhovory. Po dnešním závodě vůbec neprošel mixzónou. „Minulý rok jsem to dělal stejně. Je to dobré pro mou hlavu,“ vysvětloval Loginov.

Reagoval i na své údajné mlčení. „Jsem otevřený mluvit s každým biatlonistou o jakémkoliv tématu. Nejsem prezident, nemůžu zorganizovat tiskovou konferenci.“ Anglicky dle svých slov umí špatně.

Ruský reprezentant také prozradil, kolika dopingovými kontrolami v této sezóně úspěšně prošel. „Něco mezi 12 a 16, musel bych se podívat. Se ženou jsme si nedávno koupili větší byt. Rád bych k nám všechny pozval, aby mě sledovali a přesvědčili se, že jsem čistý.“

Vítězství Loginova přišlo v den, kdy Rusko ztratilo zlatou medaili z mužské štafety na hrách v Soči. IBU totiž diskvalifikovala za užití dopingu Jevgenije Usťugova a vedle něj i Světlanu Slepcovovou.

To nenechal bez reakce Fourcade. „Mockrát jsem to neudělal, ale na obranu Loginova musím říct, že IBU načasovala kauzu hodně nešťastně. Máme tu nádherné mistrovství světa a měli bychom se soustředit hlavně na sportovní hledisko.“

V tom má Fourcade jistě pravdu, dnes jsme navíc sledovali velmi napínavý krásný závod. Pachuť nad vítězstvím muže s dopingovým stínem ale zůstává.

Zdroje: NRK, IBU
Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

108 thoughts on “Norové se pustili do Alexandra Loginova. Vůbec by tu neměl stát, myslí si Tarjei Bø

 1. Od roku 1992 norští lyžařizískali 61 medailí na zimních olympijských hrách. Z těchto 61 medailí získali 44 medailí astmatici.

  1. Byl jste rychlejší , přesně tak to vidím. Podle mě léky na astma překrývají, maskují to co jim dáváááá síííílu…

   1. Vy jste chemik, lékař nebo biolog? Vždyť to je absolutní nesmysl. Jak konkrétně byste si představoval, že by lék na astma měl zakrýt přítomnost jiné látky?

  2. No a? Léky na atma jsou povolené a kromě Norů je běžně využívají i Švédové. Bylo by bláznovství myslet si, že norská dominance je postavena jen na tomto. S jejich trenérskou školou, zázemím a členskou základnou budou v běžeckém lyžování vždy dominovat. Bohužel pro ruské sportovce jsou léky na atma moc slabé kafe a dávají přednost něčemu silnějšímu, účinnějšímu a především zakázanému…srovnáváte nesrovnatelné.

   1. Já je mám rád, ale zrovna oni ať nevyskakují. Loginov si to odpykal dle daných pravidel. Jestliže je chtějí změnit, mají na to dost pák. Jinak ať mlčí. Existuje také paralympiáda, když nejsou zdraví.

   2. Smějí je užívat skuteční astmatici,aby se narušily a né vrcholový sportovci co naděli třetímu 2 minuty.

   3. Miraben jsi idiot nebo jen naivní idiot… Asi obojí. Skoro bych řekl,že Nory trénuješ. Jestliže jsou v lécích na astma obsaženy zakázaně látky – není to doping??? Potřeboval by jsi zažít astma, abys poznal a ne tady mlít hovna

    1. Píšete pod nadvládou vzteku. To se stává, je běžné nebýt psychicky plně fit. Ale nepodporuji, abyste tady útočil.

   4. Asi se norská repre bála úspěchů našich, tak nám poslala jejich trenéra. Od té dobytojde u naší repre z kopce. Holt si budeme muset angažovat taky astmatiky.

   5. Mnoho sportovců s dopingem bylo z USA,takové šilené útoky na americké sportovce nejsou! A lek na astma je doping a užívaní je o dávce vtom bude asi zakopaný pes! Na internetu jsem četl hezký příspěvek,kde bylo doslova napsáno 44.astmatiků z Norska ziskalo medajle! Loni Švicarský soud omilostnil Ruské sportovce že Vada nedodala dost důkazů a důkazy ve prospěch Ruska Vada nepřipustila…! Je to směšné až trapné,když to nemůžeme být my tak Rus v žádném případě!!!!!!

  3. Ti namýšlení norové a francouzi asi mají na mysli to,aby Loginov před nimi klekl? Být na jeho místě poslal bych je zcela veřejně do zadní části těla,ale řekl bych lidově.

   1. Že se ti zastání Noří a Francouzi nestydí,měli slušně pogratulovat vítězí,ten je čistý a aby oni byli tak čistí.

   2. Tobě to vadí?To nemyslíš vážně.Všichni jen kritizují,jelikož se jedná o Loginova.Já mu fandím.Je to skromný sportovec.

   3. Být Loginovem, tak Nory i Francouze pošlu do zádele a zeptám se, jestli to chtějí rusky, nebo anglicky.Jestli si dobře pamatuji, tak nějaká Norka brala bobule taky.

   4. Zajímavé. Opravdu to má velice špatné, mnoho lidí ho kritizuje, ale málokdo ví, jaká je ta pravá pravda. Myslím, že Loginov se bojí Fourcada,

  4. Jo astmatici. Kdyby astma měli, tak by nezávodili. Byli by rádi, že žijí. A ne podávat výkony na takové úrovni. Jsou to dopingový sportovci. Jo jen to mají zaplacený.

   1. jiproku,přesně tak jak může astmatik běhat?Tak možná kulečník ,šachy nebo golf ale běhy na lyžích to opravdu je neuvěřitelné ale odpustitelné jak jinak porazit ty “nadopované RUSY”!

  5. Je zajímavé, jak nějakému astmatikovi z Norska vadí to, že Loginov kdysi vzal EPO, trest si odsloužil – tak co – ale že tomu astmatikovi nevadí, že v jeho zemi může 80 ti násobný vrah žádat 3+1 v kriminále s výhledem na lesy. To mu nevadí ? Je to jen ubohý sobecky vlezprdelka

 2. Možná je špatně to, že po dvou letech tvrdého tréninku mohou opět přistižení sportovci zavodit.
  Tady by asi pomohlo jen zákaz činnosti navždy. Ale to asi odporuje jiným právům sportovců. Takže asi to tak bude dál.

 3. Já naprosto souhlasím s názorem na Loginova a těí mě, že to zaznělo, ale současně si myslím, že zrovna Norové by měli pomlčet. Počet “astmatiků” v norských lyžařských a biatlonových týmech je opravdu extrémní a procentuálně se vymyká nejen běžné evropské populaci, ale i běžné norské populaci, a to mnohonásobně.

  1. Jste vedle jak ta pověstná jedle. Už jste zkoušeli podávat špičkové výkony v zimě? Dýchat ty hektolitry studeného vzduchu? Astma je následek zimního sportování!!!

   1. To je trošku hloupost. To by asi nebyli skoro všichni cyklisti astmatici. Naopak v zimě nejsou pyly, roztoči, atd. tedy to co astma zřejmě způsobuje.

   2. ywoshek 😀 😀 A to “hlupáci” lékaři doporučují astmatikům zimní sporty. Měli by se tě nejdřív zeptat, než budou dělat takovou “hloupost” 😀 😀

   3. myslím si že jestliže sportovec má astma je jedno v kterém sportu tak určitě nemůže sportovat jinak jestli jo je pod dopingem,ale zase z které země u někoho je to pomoc u některého doping

  2. Loginov si trest odpikal,řekněte proti kterému sportovci mimo Rusů jsou takové nevybíravé utoky jako na Loginova? Loni Fourcade Šipulinovi podrazil nohu a přitom mu nikdy dopink neprokazali …?To že se Loginov neomluvil co by to na tom dopingu změnilo a ta nenávit vuči Rusku je tak velice přižívovaná že ani to by mu nepomohlo a já mu rozumím ani by ji stejně nepříjali!!!!!!!!!

   1. Máte naprostou pravdu. Alexander Loginov je zničený člověk, a kdo ho zničil – ti, co mu nutí doping … ti, co ho za to napadají. Nazvu ho chudákem. Je mi ho líto.

 4. Je zvláštní, že když v běhu na lyžích vyhrává Norka přistižená při dopingu, tak žádný Nor nebrečí.

  1. Přesně tak to vidím i já, problém není doping, ale národnost. Podle pravidel si odpykal trest a může závodit. Pokud bude přistižen znovu, dostane zákaz na doživotí. Jiná otázka je, jestli jsou ta pravidla v pořádku. V podstatě dopuje většina špičky, jen to dělají šikovněji. Já bych kontroly u dospělých zrušil a kdo chce hazardovat se zdravím, je to jeho věc,

  2. Samozřejmě, tento jev stojí za pozornost, za mimořádnou pozornost. Už dlouho platí, že tyrani si dovolují na tu nejslabší oběť, a to proto, že se neumí bránit – tyrani tak mají vyšší sebevědomí. To by mohl být případ i některých, co útočí na Loginova.

 5. Tato zjevná a nepopiratelná diskriminace všech Rusů, které je jistou formou pokračující války celého světa řízeného západními satanisty u moci proti Rusku dosahuje opravdu nechutných úrovní..když někdo před 6 lety dopoval, tak jak dopuje úplně každý z každé země a používá se to čistě jen proti Rusům, protože někomu to z politických důvodů zjišťují a jiným záměrně zahlazují…tohle je hnus a takový svět si nezaslouží nic než sklidit co zasíval asi tak jako Hitler a jeho pohůnci u Stalingradu…

  1. Nedivte se tomu tolik. Vzpomeňme co předváděli protidopingoví kontroloři Sáblíkové když si dovolila porážet holanďanky a jiné.
   To byl poprask,nýmand holka z východu a ona si s nima dovolila vytírat zadek,s..e je to pořád.
   A Johaugová-no to je přece “něco jiného snad ne???

  2. Šéfka ruské lyžařské federace Jelena Vjalbeová řekla: “Pro mne je každý informátor o dopingu v Rusku vlastizrádce.“
   Místo aby si sypali Rusové popel na hlavu, tak státem řízený doping obhajují.
   Rusko je stát neschopný sebereflexe. Božskému Stalinovi opět staví sochy, otevřeli muzeum na jeho počest a pojmenovávají po něm ulice. To je jako kdyby v Německu stavěli sochy Stalinovi.

 6. No tak to řekl ten pravej, sami asi zobou co to jde, J.T.Boe dojede do cíle, kde na posledním km dá ostatním půl minuty a v cíli dýchá jak kdyby přišel z procházky, ostatní padají vyčerpáním, ale Norové nic, zvláštní

  1. jistý švýcarský biker, též těžký astmatik a nejspíš celkově velmi nemocný člověk s vyjímkama, dojíždí závody v úplně stejném stylu, naprosto nezadýchaný, když ostatním nadělí minutu a ti za cílem padají na držku..
   asi jsem idiot, ale já ten společný jmenovatel, tedy vidím, proč ti co by s tím měli něco dělat ne, je otázka….

  2. Přesně. Obdobně Fourcard. Dle mé teorie, se předloni lekl, že mu na to pijjdou, a tak přípravu dělal výjimečně čistý – výsledky šli loni vidět (propadák), a tak najel na starou kolej a hle je zpátky z průměru na špici…Ono ty pořekadla typu “zloděj volá chyťte zloděje” nebo “nejlepší obranou je útok”, naši předci nevymysleli jen tak 🙂
   Přece není možné, že po 12 km běhu v cíli přespurtuje soupeře rozdílem třídy a ani se nezadýchá, zatímco ten druhý v cíli padne. To snad chápe každý, kdo někdy v životě sportoval.

 7. Vidím jen naštvané Nory, kteří si to představovali jinak a Loginov jim vypálil rybník.Běžel dobře,to že před 6 lety něco vzal mi absolutně nevadí, dostal trest, poučil se a pokud nebude přistižen při dopování, pak je nesmyslné to pořád připomínat.Mimo téma, Kvitová je taky astmatička,anglický reprezentant Schol byl taky astmatik. Pokud je astma průběžně kontrolváno medikací, potom není se závoděním žádný problém.Řada sportovců něco zkusí, pokud si to odpyká, není co řešit.Doživotní zákaz by byla naprostá blbost.

 8. Akorát závist. Chápu že dopoval, ale byl potrestanej. Po vypršení trestu se na něho má hledět jako na bezúhonného. A že má znovu výsledky,a to se asi někomu nelíbí. Prachy jsou pro ně až na prvním místě. A že nedává rozhovory, to je snad jeho věc nebo jeho týmu.

  1. Krasne jste to napsal. Dopoval, byl chycen, dostal 2 roky stopku……. kdyby nebyl chycen, tak by dopoval vesele dal!!!!! ….. proto si myslim ze dozivotni vyrazeni by bylo jedine co by davalo smysl a ukazalo by to třeba mladym jak to ma vypadat.

 9. jelikož jsem astmatik tak vím co se mnou ten lék udělá když se mi špatně dýchá takže si dovedu představit co to udělá se zdravým člověkem. Ty plíce musí jet jak kovářské měchy.

 10. To se mi od Norů, ale ani od dalších, kteří se takto chovají nelíbí.Je směšné, když se na jedné straně podá podezření z dopingu a to se ihned začne vyšetřovat, a na druhé straně když jiný podá názor že druzí berou prášky, tak se podá trestní oznámení. To jenom potvrzuje že všichni něco berou.Sám jsem dělal atletiku osm let z toho tři koky běhal biatlon, a jsem asmatik, takže vím co dokáže takoví syntophilin, nebo xantedril a co dokáže když si vstřiknete do úst euspiran aeroso. Zvláště ve vysokohorském prostředí.

 11. Léky na astma bere několikanásobná mistrině světa a olympijská vítězska-americká
  gymnastka i Serena a jak jim to jde,když jsou z JůEsEi,tak bez kontrol!!!

 12. Proč, když Rusové dopují nic nevyhrávají, Wimbledon a další turnaje,MS v hokeji,v házené,v košíkové,v odbíjené,v atletice,v kopané,v F1,v rugby,v plavání,v boxu,v cyklistice,ve veslování,v kanoistice a dalších sportech.Tak vy chytráci se chytte za nos.Podle vaší logiky by Rusové byli samé zlato.

  1. Pravý opak, rus jednou vyhral a hnet je ten špatný. Zda se tady smrdí politikou a nebo diskriminace. Ne zda se ty?

 13. a co ona O ni je ticho ,po ty escapade s rusakama se stahla.asi procc???? není vam to podezrele: ja myslim ze když by ji na to prisli tak prijde o vse

 14. to si myslite ze byla tak dobra?? by se nestahla hbezda ,v riti mela nanobano ,proto radej koncim .hahaha koukalka.to je teda stamaticka co ji na toneprisli.

 15. A co má říkat Martina když se ta Ruska zlepšila zničeho nic o 11 sekund? Asi taky astmatička chuděra…..

  1. Ruska se navíc oproti svému poslední závodu na 5 km zlepšila dokonce o dvacet sekund, to přece není normální takové zlepšení. To opravdu budí podezření.

   1. Jelo se to ve vysokohorském prostředí. Srovnávat závod co se jel někdy v prosinci 2019 je nesmysl. Já na tom nic podezřelého nevidím. Dokud se nenajde něco ve vzorku A a B. Tak je pro mě sportovec čistí.

 16. Je důležité si uvědomit že pokud mám astma a musím na to brát léky, tak proto ze bez nich nejsem schopen funguvat, ale pokud jsem schopen podávat takovéto výkony, tak je jasné že to asi není tak vážné a léky na astma užívám z jiných duvodu… 😉

 17. Taky se mi nelíbí, že vyhrál usvědčený podvodník. Už několikrát jsem tu psal, že jediným rozumným řešením je DOŽIVOTNÍ zákaz přistiženým a potrestaným “sportovcům” a to bez ohledu na nejapné výmluvy (např. sex, “nevím, co mi doktor napsal” atd,)!! A samozřejmě vyškrtnutí VŠECH předchozích výsledků (tzn. za celou karieru).
  Proč?
  Protože si dobře pamatuju, jak Tom Simpson už r. 1967 umřel nadopovaný amfetaminem přímo v průběhu etapy Tour de France… No a půjde-li to takhle dál, budou umírat další, kteří zatím svoje pochybné úspěchy přežívají.

  1. To už je lepší k pouhému pobavení historka ruského výškaře Uchova, který během mítinku v Lausanne do sebe naléval vodku s energetickým nápojem Red Bull. Ruský výškař měl poté co dělat, aby se udržel na nohou a když se pak rozeběhl ke svému pokusu na základní výšce, těsně před odrazem si doslova ustlal na žíněnce. 🙂

   1. Simpson a podobný případy rozhodně nemají posloužit k pobavení; leda pro někoho s defektem soudnosti.
    Pokud máte na mysli exces Uchova z r. 2008, lze to hodnotit jako užívání alkoholu v práci 🙂 však ho taky za to čekal vyhazov (z klubu, tedy vlastně od zaměstnavatele).

  2. Nesmysl je dávat hned při prvním dopingu doživotí. Chudák Strýcová by už pár let se musel živit jinak jak sportem

  3. Rozhodně je váš příspěvek pochopitelný, Joe, a taky občas myslím na to, jak dlouho ještě nasolování Rusové budou žít… Systematický doping jim ničí život.

 18. Loginov si své odpykal a jistě tvrdě trénoval. Žasnu jací jsou Norové rádoby sportovci, co zkrátka neumí přiznat, že je někdo lepší a podat mu ruku. Loginov je v hledáčku víc než jiní a pokud mu někdo něco neprokáže, je prostě lepší. TEČKA! A jak jsem je doteď obdivoval, tak teď ukázali jací jsou po lidské stránce…… Pro mě obrovské zklamání.

  1. Ano…už to je tady zase….za vše ,co je špatné…můžou ONI…Ti zlí ,hloupí,bez kultúry a morálky…..Rusové….za všechny války….za všechny nevylečitelné nemoci….za to,že tají ledovce…,že dochází k požárům pralesů …za vše zlé a špatné ,co se stane v součastném života jednotlivce ,rodin ,či státu…,na naši zemi ..můžou Rusové…..a že dopovali jiní a věhlasní sportovci ,ale i herci ,zpěváci,politici…z toho..tzv . demokratického světa….plného svinstva a lži….to některým nevadí…..prosím za prominutí…,za ten výraz svinstva…,ale kultúrnější výraz jsem pro tuto společnost a kastu lidí …nenašel..

  2. Ano, i pro jednoho mého blízkého je to zklamání, fandili jim, obdivoval Bjørndalena, bratry Bøčka, ale teď ho hlavně Tarjei zklamal. Jasně že má Tarjei právo na názor, ale z mého pohledu to také není hezké, když neumí přijmout 4.místo tak jak by to měl umět. Ani já jsem Nory nikdy nemusela, výjimka je Röiseland.

 19. Přeji dobrý den, překvapuje mě, že někdo věnuje čas a úsilí psaní takových sra**k do diskuzí. Věnujte se raději něčemu užitečnějšímu. Vaše nicneříkající žvásty a prostoduché komentáře nenapomohou tomu, aby byl svět spravedlivější, aby se nám žilo lépe a byl ve světě mír.

  1. Dobrý den. Můžeme se vyjádřit kdo chceme k čemu chceme. Každý férový příspěvek může udělat svět nepatrňoulince spravedlivějším. Ale jinak je ten váš svérázný a nabádá k přemýšlení.

 20. Lojzo, tak jdi příkladem a nepiš tady žádné s.r.a.č.k.y a dělej místo toho něco užitečnějšího ty.

  1. Nech hloupých přípomínek na někoho….komu to aspon trochu pálí….Ty jsi byl asi daleko vzadu…v té frontě ,kdy rozdávali rozum…..

 21. Proč asi norský chcípáček J. Béé najednou nevyhrává o parník. Proč musel zůstat před MS doma? Proč hasne v závěrech závodů? Proč dostane ve finiši nařezáno od Francouze, který nikdy nic nevyhrál? Myslím, že každý rozumný člověk, který sleduje sport, si na tyto otázky dokáže odpovědět.

 22. Obdivuji v biatlonu ženy. Naše Markéta Davidová, tak křehké stvoření dokáže zaběhnout i s flintou dobrý čas, a ještě přitom přesně střílet. Ale všechny naše děvčata, křehké krásy obdivuji, že místo soutěžení v modelinku se dřou na tratích s puškama. Ano u biatlonu je ta stelba ošidná, ale přes dílčí neúspěchy je obdivuji. Sám sportuji amatérsky a vím, že sport je záliba, ale také dřina. A co se týká dopinku, Norům a ani Francouzům nevěřím v čisté soutěžení.

 23. Ked je niekto chory ,tak predsaj nemoze zavodit,zvlast s astmnou v sporte,kde su pluca rozhodujuce ci dychaci aparat…Ked uz ,tak prosim ,ale na paraolympiade…Inak je to o nicom ,ale predsa len o niuecom – o politike !!! ” Fyzickou námahou vyvolané astma

  Tělesná zátěž může vyvolat zúžení průdušek (bronchokonstrikci) u osob s astmatem i bez něj.[83] K bronchokonstrikci dochází u většiny osob s astmatem a až u 20 % osob bez astmatu.[83] Mezi sportovci se objevuje běžněji u elitních sportovců, kdy se počty případů pohybují od 3 % u sáňkařů přes 50 % u cyklistů až k 60 % u běžkařů.[83] Ačkoli k bronchokonstrikci může dojít za jakéhokoli počasí, je častější při suchém a chladném počasí.[84] Zdá se, že inhalace agonistů beta-2 receptorů u osob bez astmatu sportovní výkonnost nezlepšuje,[85] nicméně orálně podávané dávky mohou zlepšit výdrž a sílu.[86][87] ” zdroj – https://cs.wikipedia.org/wiki/Astma

 24. Ohledně asmatu – nechal bych všechny astmatiky vyšetřit nezávislým lékařem či rovnou konciliem, jestli skutečně astma mají. Dá se totiž dobře diagnostikovat. A jen ti, kdo astmatem trpí, budou mít povolené léky. A bylo by vymalováno.
  Nevěřím Norům, že jsou tak dobří jen proto, že mají dobré podmínky. Jsou to lidé stejní jako každý jiný.

 25. Bez ohledu na to, co si myslím o dopingu, je zvláštní, že k většině závodů tu diskutují tak 3 nebo 4 lidi, ale jakmile si někdo rýpne do Rusáků, tak se tu objeví desítka anonymů. Jakoby to i tady organizovala ruská ambasáda.
  A léky na astma bere i Petra Kvitová. Platí snad to nesmyslné obvinění z dopingu i na ní? Jděte s těmi argumenty vymyšlenými ruskou propagandou k šípku!

 26. Nechápu, co furt do něj všichni ryjí. Mě to přijde jako ubohost. Loginov dopoval, riskoval 2 letý distanc a dostal 2 letý distanc. Ten si odpykal. A to je vše. Kdyby mu hrozil 8 letý distanc, tak jak mnozí nyní navrhují, třeba by nedopoval a nebo by již nebyl mezi aktivními sportovci. Ať raději ryjí do federace, která s tím může něco udělat, když se jim to nelíbí. Pro mě je Loginov stejný závodník, jako všichni ostatní. Tedy stejný jako ty, kteří sami sebe nesnižují blbými průpovídkami.

 27. Těch “astmatiků” jsou ve vrcholovém sportu kvanta. Třeba i ten Anglán co vyhrává cyklistické závody. Tak všichni ať astmatici nesmí jezdit a závodit a bude klid. Svým způsobem je to dopink. A jakmile někde vyhraj e Rus, hned dopuje. Ty metry nejsou stejné. Nakonec musejí stejně rozhodovat soudy jako posledně o účasti Rusů na olympiádě.

 28. Je zajímavé, číst tuto diskusi. Já si myslím, že doping nelze 100% odhalit a ani 100% odstranit z vrcholového sportu. Celý problém má, podle mě, ještě i jiný rozměr, a to jsou peníze. Je to jejich zaměstnání, a jak dlouho lze sport dělat na vrcholové úrovni , kde sáhne daný sportovec na ty ” správné peníze” průměrně 10-12 možná 15 let ? Za tuto dobu se musí zaopatřit do budoucna, a pak je jasné, že někteří prostě poruší pravidla a sáhnou po zakázaných prostředcích. A když už ne úplně po zakázaných prostředcích, tak se pohybují na hraně , což je například to astma, a léky na něj, prostě možnost, která není ještě zakázána. A to nespekuluji o zraněních, o tom, že věčně nejsou doma … suma sumárum, prostě a jednoduše tím, že Loginov vyhrál a vypálil rybník těm ostatním, tak je připravil o peníze, a to ne každý umí rychle vstřebat. A to nemluvím jen o jednotlivcích (samotných sportovcích), tady jde, podle mě i o jednotlivé svazy, jejich sponzory.

 29. Ještě k Loginovi a všem dopujícím – pokud bych u nich stoprocentně prokázal doping, dostali by doživotní zákaz a ne jen na dva roky atd. Protože kde je napsané, že to nezkusí znovu, jak se prokázalo o některých z potrestaných. Takoví elementi by se ze sportu eliminovali a skončila by zbytečná nevraživost.

 30. V Norsku a astmatici?Vždyť tam je nejzdravější a nejčištčí živ.prostředí,nebo že by se to tam tak hodně zhoršilo,že 75 ze sta nemůže bez inhalátorů dýchat.

 31. V Norsku a astmatici?Vždyť tam je nejzdravější a nejčištčí živ.prostředí,nebo že by se to tam tak hodně zhoršilo,že 75 ze sta nemůže bez inhalátorů dýchat.myslím tím vrch.sportovce.To nekoresponduje s údaji které norové staticky uvádí a kde se jedná o velmi malé procento astmatiků.Nejde jen o lyžaře,ale cyklistiku a jiné sporty,kde vrch.sportovci jsou astmatici.Zřejmě jde o to,jakou látku vymyslet,aby co nejdéle vydržela u těchto sportovců po inhalaci a pomhla rozšířit plicní sklípky.

 32. Sport již dávno není tím čím byl, přesněji čím by měl být.Politika se promítla nejen do osobních vztahů mezi sportovci … a demokracie to umožnila svou latentní dotovanou štvanicí, čímž se , de facto – degraduje celá západní židovsko-katolická cicilizace na úroveň jeskynního neandrtaloidního humanoida. Debata o astmaticích má naprostou pravdu. A za druhé…. opravdu jste si nevšimli, že v tomto demofašistickém konzumáckém režimu probíhá štvanice a cílená degradace, ostrakizace – kohokoliv, jen když to je momentálně POPové podle demofašistických šablon ? Jestli ne, tak nesledujte ani sport. Unikne vám totiž i docela zřejmá branka, gól, bod či změřený čas. Věnujte se krmení labutí. To dáte.

 33. Jsem rád, že všichni ostatní si nikdy nic nevzali na zlepšení výkonu. Všichni brali a berou, jen se ty látky nedají zjistit.

 34. Ještě nám tu ruská ambasáda neprozradila, kolik astmatiků je mezi ruskými biatlonisty a biatlonistkami.

  1. Norové jsou srabi a neumí prohrávat.A to jak se říká o čt ,že je silně protirusky orientovaná tak teď jsem se přesvědčil , že skutečně tomu tak je. Když dělali rozhovor s borci, tak 2 i 3tí Francoz ano ale Loginov jako by pro ně neexistoval. Pro ČT ostuda jako hrom, To jsem nezažil za svůj dluohý život ,aby s vítězem neudělali rozhovor proto , že je to Rus …! Č.T.tahá politiku i do sportu.

   1. Kdybyste byl biatlonový fanoušek, tak víte, že Rusové odmítají jakékoli rozhovory mimo tiskové konference. Navíc Loginov i když anglicky umí, tak se s nikým nechce anglicky bavit. No a dnešní redaktoři už prostě rusky neumí. Podívejte se, kolik jim je let a kolik je vám. Takže i kdyby Loginov chtěl rozhovor dát, tak nemá šanci se domluvit.
    Jaký rozdíl oproti klasickému lyžování, kde Bolšunov rozhovory dává, i když s překladatelem, a televize (i ČT) je vysílá. Přestaňte se chovat jako malý fracek a pokud nefandíte sportu, tak si pište příspěvky na své asociální sítě.

   2. On ale rozhovory neposkytuje. Věřte či ne, ale já jako vítězka bych rozhovory asi taky neposkytovala, nemám moc ráda mezilidský kontakt.

 35. Ahoj, jmenuji se “Tina Petersen” Jsem z Odense v Dánsku. Byl jsem ženatý 9 let s Oliverem a oba jsme měli spolu dva (2) syny. Oliver byl můj milenec na střední škole, můj vysněný muž a já jsme ho milovali víc, než dokážou vyjádřit slova. Najednou můj manžel začal spát a dávat různé omluvy, proč se nemůže vrátit domů. Děti, které byly zvyklé být vždycky kolem svého otce, ho teď vidí ječmen. Začal mít vnější vztahy s jinými ženami a neuvažoval, jak se budou děti nebo já cítit.

  Celý můj svět byl otřesen a zdá se mi, že jsem ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy miloval. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod … Snažil jsem se, aby se co nejvíce snažil, aby ho změnil a zůstal se mnou a dětmi, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

  Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl … Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně zkusit, protože jsem byl zoufalý a nezbyl jsem na výběr … Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny … Během dvou dnů mi Oliver zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme jako jedna velká rodina. co úžasný zázrak doktor Zuzu udělal pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám roky

  Představil jsem mu mnoho párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy … Jsem pevně přesvědčen, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte doktora Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818 a také kontaktujte doktora Zuzu na Viber prostřednictvím +2347013499818

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *