Home > Téma > MS Antholz, sumář 3. dne: Hořkosladká výhra Alexandra Loginova

MS Antholz, sumář 3. dne: Hořkosladká výhra Alexandra Loginova

Ani Johannes Bø, ani Martin Fourcade. Po dobrém výkonu na střelnici i na trati se premiérového titulu mistra světa dočkal Alexandr Loginov. Vítězství někdejšího dopingového hříšníka ne každý uvítal. Co dalšího přinesl třetí den šampionátu v Antholzi?

Události dne ve zkratce

 • Ze stínu norsko-francouzských úspěchů dnes dokázal vystoupit Alexandr Loginov. Rus byl bezchybný na střelnici, přidal druhý běžecký čas. To mu vyneslo premiérový titul mistra světa.
 • Jedno střelecké zaváhání stálo zlato Quentina Fillona Mailleta. Francouz vylepšil dosavadní bronzové umístění, na první individuální titul mistra světa stále čeká.
 • Loni na šampionátu nejlépe pátý Martin Fourcade dnes přidal svou osmnáctou medaili. Bronzových má celkem už pět.
 • Johannes Thingnes Bø titul neobhájil. Nor nasadil v prvním kole nedostižné tempo. Jenže se jednou mýlil a v dalších běžeckých kolech už tak rychlý nebyl. V cíli se kromě medailistů před něj dostal i jeho bratr Tarjei.
 • Na rozdíl od sprintu žen bylo k vidění více čistých střeleckých kont. Střelecký neúspěch ale potkal mnohé favority – Benedikta Dolla (13.), Simona Desthieuxe (18.), Lukase Hofera (21). či Vetleho Christiansena (33.).
 • Z českého pohledu se jednalo o nepovedený závod. Jediným bodujícím závodníkem byl 39. Michal Krčmář.
Foto: Pódium sprintu mužů (Autor: Petr Slavík)

Citát dne

Hlavním krokem by měla být upřímnost a snaha o tom mluvit. Když mlčíte před ostatními závodníky i před médii a na tiskové konferenci mluvíte rusky, i když nemáte problém s angličtinou, tak vám to sotva může vrátit respekt ostatních. To je vše, co k tomu dnes řeknu.“ (IBU TV)

Tak odpověděl Martin Fourcade na otázku, co by měl Loginov udělat, aby po své dopingové minulosti znovu získal respekt svých soupeřů. O něco kritičtější k Rusovi dnes byli oba bratři Bøovi – o jejich názoru na Loginovovo vítěství a další ruské dopingové kauze se dočtete v tomto článku.

Hrdina dne: Quentin Fillon Maillet

Quentin Fillon Maillet byl dnes jediným, komu se i s trestným kolem podařilo dosáhnout na medaili. A i se střeleckou chybou nebyl daleko od té nejcennější. Za neomylným Loginovem zaostal jen o sedm vteřin, na trati mu jako nejrychlejší muž nadělil téměř jedenáct vteřin. „Do poslední chvíle jsem doufal, ale v závěrečném kole Alexandra to bylo jasné. Je to trochu zklamání, vítězství bylo blízko. Ale pořád je to stříbrná medaile i s jednou chybou, to je velký příslib na zítra,“ zhodnotil závod Francouz.

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Martin Otčenáš

Martin Otčenáš měl před dnešním závodem ve Světovém poháru pouhé dva body. Ani na šampionátech to slovenskému reprezentantovi dosud nevycházelo, ze čtrnácti odjetých závodů bodoval jen třikrát. Dnešní sprint mu vynesl životní maximum – třináctou příčku.

Zklamání dne: český tým

Česká reprezentace po dvou bronzech dnes doufala v další kvalitní výsledek. Jenže všichni biatlonisté zaznamenali neúspěšný závod. Čechům se příliš nedařilo na trati ani na střelnici. Na bodovanou pozici dosáhl jen 39. Michal Krčmář. Na trati byl nejrychlejší Jakub Štvrtecký (33. běžecký čas).

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Fotka dne

Někteří závodníci stále nemohou zapomenout na dopingovou minulost Alexandra Loginova. Kritiku si dnes vysloužil především od norských bratrů. Podle Tarjeie si Loginov nezaslouží být tam, kde je, protože v minulosti užíval EPO. „Je těžké vyrovnat se se čtvrtým místem na mistrovství světa, když zlato bere ten, který dopoval,“ vyjádřil se pro norská média. Doplnil ho i mladší Johannes: „S tím, co o něm víme, a s jeho horšími běžeckými výkony v této sezóně je to trochu zvláštní.“

Loginovo vítězství navíc přišlo v ten samý den, kdy IBU diskvalifikovala za užití dopingu Jevgenije Usťugova a vedle něj i Světlanu Slepcovovou. Situaci přiživila i bývalá ruská sportovkyně Anfisa Rezcovová, která z užívání léků obvinila právě norskou reprezentaci i Fourcada. Ten prozradil, že o situaci se radí s právníkem. Atmosféra na tiskové konferenci po sprintu mužů by se tak dala krájet – to dokazuje i výraz Alexandra Loginova.

Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 3 z 12 závodů

1.Norsko2002
2.Rusko1001
3.Francie0112
4.Itálie0101
4.USA0101
6.Česko0022

Hlavní foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “MS Antholz, sumář 3. dne: Hořkosladká výhra Alexandra Loginova

 1. V dnešní době nelze dosahovat těchto výsledků bez použití vedlejších prostředků .Vzhledem k tomu, že sport dělám celý život a jsem ve styku s vrcholovými sportovci, lékaři atd. ,jinak to lidský organismus není schopen.

  1. Ještě jako aktivní sportovec jsem se zúčastnil tréninku Jarmily Kratochvílové. Tam jsem zažil, čeho je lidský organismus schopen! (Taky mě to vyléčilo z touhy stát se vrcholovým sportovcem)
   A protože dnes nechce nikdo takhle dřít pro pomíjivé světové prvenství, volí cestu “podpůrných”
   prostředků.
   A jestli máte pochybnosti o schopnostech lidského organismu, najděte si videa z tréninků Jana Železného (jsou na netu volně přístupná).

 2. Docela Loginovi o podpůrných lécích proti astmatu věřím, a musím podotknout ať si každý zamete před svým prahem. Loginovi fandím, a věčné útoky proti ruskému týmu, a to nejen u biatlonu, odsuzuji.

  1. Já pro něj taky mám pochopení, jeho situace je neuvěřitelně těžká, je to oběť centralizovaného systému, určitě dostává výhrůžky, soupeři ho neberou, je vyloučen z kolektivu… Jak byste se vy cítili v jeho kůži, vážení?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *