Home > Novinky > Norové vyzkouší v Oslu nováčka, hvězdy se potýkají s nemocí

Norové vyzkouší v Oslu nováčka, hvězdy se potýkají s nemocí

Tarjei Bø

Nejúspěšnější země Mistrovství světa v Östersundu nastoupí na domácím Světovém poháru v omlazené sestavě. Norové dají v Oslu šanci úspěšným závodníkům z IBU Cupu, naopak otazník visí u startu Tiril Eckhoffové a Tarjeiho Bøho.

Norští muži budou moct v Oslu startovat v osmi, dvě místa navíc získali na základě celkového hodnocení IBU Cupu. Prostor tak dostanou jednadvacetiletí talenti Johannes Dale a Endre Strømsheim, který vybojoval překvapivý bronz na Mistrovství Evropy a nyní bude debutovat ve Světovém poháru.

Ženy mají k dispozici jedno dodatečné místo, které obsadí biatlonistka, která ho v IBU Cupu přímo vybojovala. Čtyřiadvacetiletá Karoline Knottenová si letos odbyla premiéru ve Světovém poháru a jeden ze čtyř startů proměnila v body za 28. příčku.

Nejistý je v tuto chvíli start Tiril Eckhoffové a Tarjeiho Bøho. „Bojují s bolestí v krku a únavou, ale stále doufáme, že se postaví na start. Zbývají dva dny do prvního závodu,“ věří trenér norských biatlonistek Patrick Oberegger.


Norská nominace pro SP v Oslu

Muži: Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Vetle Christiansen, Johannes Dale, Henrik L’Abée-Lund, Endre Strømsheim

Ženy: Thekla Brunová-Lieová, Tiril Eckhoffová, Emilie Kalkenbergová, Karoline Knottenová, Marte Olsbuová Røiselandová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová

Zdroje: nordrenett.no, dagbladet.no
Foto: Tarjei Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “Norové vyzkouší v Oslu nováčka, hvězdy se potýkají s nemocí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *