Home > Novinky > Norská biatlonistka Thekla Brunová-Lieová ukončila kariéru

Norská biatlonistka Thekla Brunová-Lieová ukončila kariéru

Norská biatlonistka Thekla Brunová-Lieová se rozhodla ve 27 letech skončit s biatlonem. Po většinu kariéry se pohybovala na hranici Světového poháru a IBU Cupu.

Brunová-Lieová oznámila konec kariéry na svém Instagramu. „Byla to jízda! Díky, biatlone! Hodně jsi mě toho naučil. Bylo hodně slz, potu, ale také radosti. Teď je na čase dát se zdravotně do pořádku a dokončit studium námořní technologie na NTNU (Norská univerzita věd a technologie v Trondheimu – pozn. red.). Sice jsem se nestala mistryní světa, ale jsem vděčná za všechny skvělé lidi, které jsem potkala. To bych za nic nevyměnila,“ napsala Norka.

Na mládežnických světových šampionátech získala Brunová-Lieová tři zlaté medaile. V druholigovém IBU Cupu opakovaně vystoupala na pódium, moc šancí ve Světovém poháru však nedostala.

Její největší úspěchy jsou spojené se závodem smíšených dvojic. Na Mistrovství Evropy v Ridnaun v roce 2018 zvítězila po boku Vetleho Christiansena, v další sezóně zase slavila vítězství na Světovém poháru v Pokljuce spolu s Larsem Birkelandem.

V uplynulém ročníku zaznamenala jen devět startů. V Le Grand-Bornand se premiérově probojovala do hromadného startu a odnesla si z něj životní 18. příčku.

Zdroj: Instagram Thekly Brunové-Lieové
Foto: Thekla Brunová-Lieová (Autor: Vegard Breie/skiskyting.no)

One thought on “Norská biatlonistka Thekla Brunová-Lieová ukončila kariéru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *