Home > Závody > Norská radost v Sjusjøenu. Hromadné starty ovládli Olsbuová a Bjøntegaard

Norská radost v Sjusjøenu. Hromadné starty ovládli Olsbuová a Bjøntegaard

Marte Olsbuová

Poslední test před sezónou vyšel nejlíp Marte Olsbuové a Erlendu Bjøntegaardovi. Oba celkem suverénně zvítězili v hromadným startech v norském Sjusjøenu.

Olsbuová neměla konkurentku

Hromadný start žen vypustily Němky, Bělorusky či Italky. Nepředstavila se tak mimo jiné vítězka včerejšího sprintu Denise Herrmannová. Je však otázkou, zda by dnes stačila na Marte Olsbuovou. Ta se po chybě na úvodní střelbě pustila do bezkonkurenční jízdy.

Po první stojce setřásla chybující Céliu Aymonierovou a uháněla za suverénním vítězstvím. V souboji o druhé místo porazila Francouzka Anaïs Bescondová další z Norek Synnøve Solemdalovou. Tento souboj se ale konal o půl minuty za Olsbuovou.

Bescondové to dobře běželo, dvakrát totiž navštívila trestné kolo. Dokonce třikrát kroužila Vita Semerenková, ale pátým místem ukázala, že ji po návratu zdobí dobrá běžecká forma. Čistě střílela čtvrtá Japonka Fujuko Tačizakiová.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Bjøntegaard zaskočil hvězdy

V epickou bitvu se proměnil hromadný start mužů. Na poslední střelbě bojovali v přímém souboji o vítězství Martin Fourcade, Emil Hegle Svendsen či Benedikt Doll. Všichni ale chybovali, a tak je zaskočil Erlend Bjøntegaard.

Do závěrečného kola vjížděl s náskokem 13 sekund na Johannese Bøho, který skvělým během umazal i tři trestná kola. Na fantasticky jedoucího Bjøntegaarda už ale neměl. Naopak mohl být rád, že udržel za svými zády Fourcada.

Francouz na trati spíš šetřil síly, ale na konci přece jen zapnul své turbo a ujel čtvrtému Emilu Heglemu Svendsenovi a pátému Tarjeimu Bøovi. Norové chybovali dvakrát, zatímco Fourcade jednou.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Foto: Marte Olsbuová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *