Home > Závody > Norské, francouzské a další hvězdy se utkají na Blinkfestivalenu

Norské, francouzské a další hvězdy se utkají na Blinkfestivalenu

Johannes Thingnes Bø

Největší koncentrace biatlonových hvězd bude tento týden v Norsku. Od zítřka do soboty se v Sandnesu a Lysebotnu koná už 11. ročník Blinkfestivalenu. Závody na kolečkových lyžích absolvují i běžci specialisty.

Náročný program startuje už zítra závody na 60, 50 a 20 km. V takzvané Blink Classics se ale známá jména neobjeví. To ve čtvrtek už poměří biatlonisté síly s běžci specialisty při extrémním 7,5 km dlouhém stoupání.

V pátek čekají na běžce a biatlonisty již oddělené hromadné starty. Biatlonisté si navíc střihnou střeleckou soutěž. Program zakončí sobotní supersprinty.

Minulý rok se radovali z výher Marie Dorinová Habertová, Anaïs Chevalierová, Tarjei Bø či Vetle Christiansen. Krom Chevalierové, kterou během tréninku na konci května srazilo auto, budou všichni své výhry obhajovat.

Stejně tak se představí i běžecké hvězdy. Mezi ženami to budou Marit Bjørgenová, Charlotte Kallaová či Heidi Wengová, mezi muži zase Martin Johnsrud Sundby, Sergej Usťugov nebo Iivo Niskanen.

Norská televize NRK plánuje z akce přenosy v pátek ve 20:00 (záznam) a v sobotu ve 20:10.

Nejznámější biatlonistky na startu: Marie Dorinová Habertová, Tiril Eckhoffová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Marte Olsbuová, Krystyna Guziková,Mari Laukkanenová, Jekatěrina Jurlovová, Anna Magnussonová

Nejznámější biatlonisté na startu: Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Emil Hegle Svendsen, Lars Helge Birkeland, Henrik L’Abee-Lund, Quentin Fillon Maillet, Simon Fourcade, Jean-Guillaume Béatrix, Simon Desthieux, Andrejs Rastorgujevs, Michael Rösch

Program Blinkfestivalenu 2017 (biatlon)
Datum Čas Disciplína
27. 7. 13:50 Výjezd 7,5 km žen
27. 7. 15:20 Výjezd 7,5 km mužů
28. 7. 16:00 Střelecká soutěž
28. 7. 17:10 Kvalifikace
28. 7. 18:55 Hromadné starty
29. 7. 16:15 Čtvrtfinále supersprintu
29. 7. 19:20 Semifinále supersprintu
29. 7. 20:15 Finále supersprintu

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *