Home > Novinky > Anaïs Chevalierovou při tréninku na kole sestřelilo auto

Anaïs Chevalierovou při tréninku na kole sestřelilo auto

Anaïs Chevalierová

Tohle není šťastný začátek přípravy na novou sezónu. Anaïs Chevalierovou při úterním cyklistické tréninku zezadu sestřelilo auto. Výsledkem je zlomená klíční kost a minimálně měsíční tréninkový výpadek.

Chevalierová jela do přímořského města Antibes, kde probíhá první soustředění francouzského týmu. Místo toho ale skončila v nemocnici v Draguignanu, kde strávila noc. Během včerejška pak byla převezena do Grenoblu.

„Auto zasáhlo její zádní kolo. Za těchto okolností se dá říct, že to dopadlo ještě dobře,“ popisuje okolnosti nehody trenér Francouzek Julien Robert. A také nastínil, jak dlouhá pauza by jeho svěřenkyni mohla čekat. „Ztratí asi měsíc přípravy, ale je to lepší, než kdyby se jí to stalo někdy v září.“

Na svém Facebooku napsala k nehodě pár slov i sama Anaïs Chevalierová. „Jsem naštvaná, motoristé. Když jedeme na kole, tak jsme skoro jako nazí! Prosím, nezahrávejte si s našimi životy. Naštěstí jsem vyvázla »jen« se zlomenou klíční kostí a velkým zděšením.“

Nehody na silnici nejsou mezi biatlonisty ničím neobvyklým. Dva roky zpátky například srazilo auto Simona Fourcada při jízdě na kolečkových lyžích. Veroniku Zvařičovou potkalo před čtyřmi lety to samé, ale s vážnějšími důsledky.

Zdroj: ledauphine.com

2 thoughts on “Anaïs Chevalierovou při tréninku na kole sestřelilo auto

  1. Myslím, že Simona Fourcada sestřelilo auto, když trénoval na kolcích. Byl dost naštvanej, asi proběhla i nějaká slovní vyměna a ve finále řidič vytáhl z auta sekeru.
    Ale možná, že spadl i na kole

    1. No, máte pravdu. Já to převzal z Le Dauphiné a ani neověřoval. Už jsem to tedy opravil, díky za upozornění. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *