Home > Novinky > Nové Město bude hostit Mistrovství světa v biatlonu v roce 2024, Lenzerheide o rok později

Nové Město bude hostit Mistrovství světa v biatlonu v roce 2024, Lenzerheide o rok později

Vysočina Arena

Žádné překvapení. Kongres Mezinárodní biatlonové unie (IBU) dnes potvrdil, že Mistrovství světa v roce 2024 připadne Novému Městu na Moravě jako jedinému kandidátovi. Šampionát v roce 2025 získalo švýcarské Lenzerheide.

„Byli jsme jediným kandidátem na rok 2024, ale i tak jsme museli delegátům představit kvalitní projekt. Naše vize je na první pohled jednoduchá, ale čeká nás velké množství práce. Máme totiž před sebou komplexní rekonstrukci Vysočina Areny,“ nechal se slyšet prezident Českého svazu biatlonu a první viceprezident Mezinárodní biatlonové unie Jiří Hamza.

Světový šampionát se do Vysočina Areny vrátí po 11 letech. Podle Hamzy oprávněně. „Nové Město má v biatlonovém světě punc moderní a pohostinné arény. A na špici se chceme i nadále udržet. Děkuji svým kolegům a přátelům za skvělou prezentaci. Jsem přesvědčený, že Vysočina Arena zůstane nadále mezi elitou biatlonových pořadatelů.“

Naopak švýcarské Lenzerheide mezi elitu teprve směřuje. „Mistrovství světa v roce 2025 znamená pro biatlon velkou vzpruhu, která je pro budoucnost tohoto fascinujícího sportu ve Švýcarsku neocenitelná. Chceme se stát důležitou součástí biatlonového světa a tohle je další velký krok,“ těší prezidenta Švýcarského lyžařského svazu Urse Lehmanna.

Foto: Areál v Lenzerheide (Zdroj: biathlon_arena_lenzerheide.ch)

Výkonný výbor IBU dal přednost Lenzerheide před běloruským Raubiči, které oslabily občanské nepokoje v zemi. Delegáti kongresu pak už jen svými hlasy schvalovali navržené hostitele. V minulosti se o jejich hlasy ve volbách ucházela všechna střediska.

Zdroje: biatlon.cz, swiss-ski.ch
Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *