Home > Závody > Rychlá Davidová vstoupila do sezóny třetím místem v Idre, Charvátová sedmá

Rychlá Davidová vstoupila do sezóny třetím místem v Idre, Charvátová sedmá

České biatlonistky ukázaly na úvod sezóny ve švédském Idre rychlý běh, ale i nepřesnou střelbu. Markéta Davidová byla v testovacím sprintu třetí ze Hannou Öbergovou a Johannou Skottheimovou. Lucie Charvátová dojela sedmá.

Favorizovaná Hanna Öbergová rozjížděla závod rozvážně. Po dvou nulách jí patřila druhá příčka, na rovněž bezchybnou krajanku Johannu Skottheimovou ztrácela čtyři sekundy.

V závěru závodu ale čtvrtá žena uplynulého ročníku Světového poháru stupňovala tempo a vyhrála o 17,7 sekundy.

Ještě rychleji ale běžela Markéta Davidová. Po obou střelbách musela na trestné kolo, ale i tak vybojovala třetí příčku. Na vítězku ztratila 34,6 sekundy.

Velmi dobře běžela také čtvrtá Elvira Öbergová (0+2), která byla 20 sekund za Davidovou. Další ze Švédek Mona Brorssonová obsadila pátou příčku a šestá dojela Estonka Tuuli Tomingasová (obě 0+1).

Výborný běžecký výkon podala sedmá Lucie Charvátová (1+2), výš ji nepustily tři chyby. Podobně si vedla na střelnici při svém debutu mezi biatlonistkami Stina Nilssonová (2+1). Bývalá běžkyně na lyžích byla s 11. místem určitě spokojená.

Stejně tak měla důvod ke spokojenost česká juniorka Eliška Teplá (0+1), která brala 20. příčku. Podle představ se naopak nevedlo 23. Evě Puskarčíkové (1+3).

Závodní víkend v Idre pokračuje v neděli zkrácenými vytrvalostní závody. Začínají muži v 9:20, ženy budou následovat v 11:30. Přímé přenosy poběží na webu SVT.

Výsledky sprintu žen

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “Rychlá Davidová vstoupila do sezóny třetím místem v Idre, Charvátová sedmá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *