Home > Doporučujeme > Novinky ve Francii: Badiou bude střeleckým trenérem žen, S. Fourcade povede juniory

Novinky ve Francii: Badiou bude střeleckým trenérem žen, S. Fourcade povede juniory

Franck Badiou

Francouzská reprezentace po roce lehce obměnila složení realizačního týmu. Vypadl z něj střelecký kouč žen Vincent Porret a na jeho místo přichází Franck Badiou. Také bylo potvrzeno, že juniorský výběr bude trénovat Simon Fourcade.

Ve Francii loni kompletně vyměnili trenéry u mužů i u žen. Zatímco mužský výběr Vincenta Vittoze si vedl náramně, tak ženská sestava zůstala trochu za očekáváním. Hlavní kouč Frédéric Jean to ustál, končí však střelecký trenér Vincent Porret.

Jeho post zaujme stříbrný olympijský medailista ve střelbě Franck Badiou, který od roku 2016 do roku 2018 působil u mužů. Nyní by měl pomoct ženám, které se v minulé sezóně ve většině případů pohybovaly kolem 80% úspěšnosti střelby. Badiou podepsal smlouvu až do Pekingu 2022.

Oficiální už je také jmenování Simona Fourcada trenérem juniorů, o kterém jsme před časem psali. „Byla by to pro mě velká zodpovědnost. Nikdy jsem v takové roli nebyl, ale připravoval jsem se na ni a minulý rok jsem získal trenérské oprávnění,“ říkal tehdy Fourcade. Pětatřicetiletý exbiatlonista by se měl ke svým svěřencům v nejbližších dnech připojit na soustředění v Prémanonu.

Zdroje: SkiChrono, ski-nordique.net
Foto: Franck Badiou (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Novinky ve Francii: Badiou bude střeleckým trenérem žen, S. Fourcade povede juniory

  1. Dobrý den,

    z článku vůbec není jasné, kdo bude střeleckým trenérem mužů, když Badiou odchází k ženám. Vittoz je pouze běžec.

    1. U mužů se nic nemění, zůstává tam dvojice Vincent Vittoz a Patrick Favre, který před rokem nahradil právě Badioua.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *