Home > Rozhovory > Ohlasy: Dahlmeierová se o výhru nebála. Johanidesová nemohla dýchat

Ohlasy: Dahlmeierová se o výhru nebála. Johanidesová nemohla dýchat

Laura Dahlmeierová

Po dvou výhrách v Pokljuce a v Ruhpoldingu byly i dnes v Antholzi německé biatlonistky favoritkami a svou úlohu také splnily. Finišmanka Laura Dahlmeierová už měla tak komfortní pozici, že se o výhru nebála ani při několikanásobném dobíjení. To u českého týmu nemohla po 16. příčce panovat spokojenost.

„Neměla jsem strach.“

Laura Dahlmeierová: „Udělala jsem to trochu dramatičtější. Ale ostatní holky mi to předložily jako na podnose, takže jsem neměla strach.“ (ZDF)

Franziska Hildebrandová: „Na lyžích jsem se cítila mnohem líp než v minulých dnech. Na střelnici se ale musím víc soustředit. Příště musím střílet čistě.“ (IBU)

Marie Dorinová Habertová: „Na trati jsem dnes nemohla konkurovat, necítila jsem se dobře. To, že jsme zase na druhém místě, není špatné.“ (L’Equipe)

Anaïs Chevalierová: „Jsme šťastné, ale rády už bychom porazily německý tým.“ (IBU)

„Motala jsem se.“

Dorothea Wiererová: „Po střelbě jsem se držela s Merkušynovou. Nevypadala tak dobře na lyžích, ale možná to na mě jen hrála. V posledním stoupání jsem ji konečně přemohla.“ (IBU)

Lea Johanidesová: „Neběželo se mi vůbec dobře. Nemohla jsem dýchat a motala jsem se. Když nemůžete a máte střílet, tak to podle toho také vypadalo.“ (ČT sport)

Ondřej Rybář: „Je to poprvé, co Gábina vypadla. Loni jezdila všechno, nešetřila se na své závody, ale tohle je tým. Holky to vzaly takhle, Verča se rozjíždí a jede lépe a lépe, což je strašně důležité.“ (ČT sport)

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “Ohlasy: Dahlmeierová se o výhru nebála. Johanidesová nemohla dýchat

  1. Trenéři to prokaučovali.Já bych dal na první úsek Puskarčíkovou,pak Vítkovou ,třetí Charvátovou.Z předních pozic i po trestném kole Charv.by jsme byli vepředu podle náskoku ze dvouch úseků.Takle to nemohli dohnat hlavně časově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *