Home > Rozhovory > Ohlasy: Dahlmeierová si splnila sen. Nesmrtelnou Koukalovou mrzely chyby

Ohlasy: Dahlmeierová si splnila sen. Nesmrtelnou Koukalovou mrzely chyby

Laura Dahlmeierová

Jako o naplněném snu hovořila o své první výhře v roce 2017 a desáté v kariéře Laura Dahlmeierová. Úplně opačné pocity měla žena, kterou Němka svlékla ze žlutého trikotu. Gabrielu Koukalovou sice mohl potěšit druhý nejrychlejší běh, ale ne 6 chyb a 24. místo.

„Už to nemohlo být hezčí.“

Laura Dahlmeierová: „Dnes jsem si splnila sen. Je fantastické vyhrát před takovou kulisou. Už to nemohlo být hezčí. Na střelnici to bylo neuvěřitelně obtížné. Hodně jsem s ní bojovala. Zkoušela jsem se soustředit jen na sebe.“ (ZDF)

Anaïs Chevalierová: „Jsem spokojená s jediným trestným kolem. Máme silný tým. Dnes jsem šťastná za druhé místo, ale zítra může být zase všechno jinak.“ (IBU)

Alexia Runggaldierová: „Myslím, že dostat se na stupně vítězů na domácí trati je nejvíc, co může biatlonista dosáhnout. Jsem nadšená, dokonce jsem si v cíli pobrečela, ale v tom pozitivním smyslu. Po tolika letech a obětech je to velká odměna, o kterou se chci podělit s ostatními z týmu.“ (FISI)

„Připadala jsem si až nesmrtelná“

Eva Puskarčíková: „Myslím, že takových závodů bude ještě spousta. Sice to v průběhu závodu vypadalo hezky, ale už od začátku jsem se necítila vůbec dobře, takže jsem spokojená, jak to dopadlo. Myslím, že každé umístění do patnáctky je hodně dobré. Ta trojka ve stoje je špatná, ale jinak jsem za ty tři nuly ráda.“ (Český rozhlas)

Gabriela Koukalová: „No, tak to bohužel nevyšlo. Šest chyb to je strašně moc, s tím se prostě nedá závodit. Mrzí mě to a hodně. Připadala jsem si až nesmrtelná, ale to trvalo jen do třetího kola. Pak mi došlo. A v závěrečném kole už jsem sotva pletla nohama.“ (biatlon.cz)

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *