Home > Preview > SP Antholz 2017: Startovní listina vytrvalostního závodu mužů

SP Antholz 2017: Startovní listina vytrvalostního závodu mužů

Simon Schempp

Michal Šlesingr si dnes ve vytrvalostním závodě může připomenout 10leté výročí svého bronzového úspěchu. Jeho jmenovec Krčmář bude chtít zase potvrdit výbornou střeleckou formu. A Martin Fourcade se pokusí ustát tlak soupeřů, kterým vysoko položený Antholz sedí rozhodně víc.

Vytrvalostní závod mužů
20. 1. | 14:15
cze 9. Moravec, 24. Krčmář, 48. Šlesingr, 72. Václavík, 86. Soukup
Startovní listina

Poslední vytrvalostní závod se jel v Antholzi před 7 lety. Z tehdejšího osazenstva stupňů vítězů už závodí jen druhý Daniel Mesotitsch, který tu stejnou disciplínu před 15 lety dokonce vyhrál. Rakouský veterán by mohl být černým koněm i dnes. V Ruhpoldingu dojel 15. a 9., navíc dvakrát zastřílel za nula. To by se ve vytrvalostním závodě mohlo hodit.

Největší favorité ale budou jinde. Martin Fourcade půjde po 11. výhře v sezóně a 3. v řadě. Právě on vyhrál zatím jediný vytrvalostní závod v sezóně. Ale pozor. Antholz Francouzovi nikdy moc neseděl, vyhrál tu jen jednou.

S daleko větší sebedůvěrou může jít do závodu Simon Schempp. Naposledy byl v Antholzi druhý, předtím pětkrát vyhrál. Navíc to vypadá, že se mu začíná vracet forma z minulých let.

Ke své ideální formě má daleko Anton Šipulin, ale podobně jako Schemppovi se mu v Itálii daří. Bude se tu pokoušet už o pátou výhru.

Čtvrtý do party Johannes Thingnes Bø nebyl v Ruhpoldingu zdaleka ve své kůži, a tak je jeho výkonnost po nemoci stále otázkou. Emil Hegle Svendsen se zase nechal slyšet, jak mu nevyhovuje velká nadmořská výška. Z norského týmu by tak nejvíc šancí mohl mít zkušený Ole Einar Bjørndalen.

Výborně by na tom mohli být dva závodníci se znamenitou střeleckou formou. Arnd Peiffer už dokázal v Antholzi i vyhrát, maximem Michala Krčmáře je 13. příčka. Krčmář by se mohl zeptat na rady svého krajana Michala Šlesingra, který si připomene 10 let od bronzu ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Antholzi v roce 2007.

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *