Home > Rozhovory > Ohlasy: Fourcade nastínil olympijské plány, dojatá Davidová byla spokojená se střelbou

Ohlasy: Fourcade nastínil olympijské plány, dojatá Davidová byla spokojená se střelbou

Markéta Davidová

První individuální závody světového poháru přinesly překvapení. Jedním z nich bylo, k radosti českých fanoušků, třetí místo Markéty Davidové. Některá překvapení se naopak nekonala – obhájce celkového vítězství Martin Fourcade dosáhl na medailovou pozici, navíc tu nejcennější. Jak ale na tiskové konferenci uvedl, už ráno před závodem věděl, že to rozhodně nebude mít jednoduché.

Martin Fourcade přiznal velkou chybu

Foto: Pódium vytrvalostního závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Vítěz mužského závodu Martin Fourcade na tiskové konferenci vysvětlil, proč rozjel závod s tak vysokým startovním číslem. „Počítali jsme s tím, že v noci napadne sníh, proto jsem zvolil vyšší startovní číslo. Když jsem ráno viděl ten zmrzlý déšť, věděl jsem, že to bylo špatné rozhodnutí. Ale jiné číslo si vybrat nemůžete, tak musíte bojovat. Proto jsem rád, že se mi povedla střelba, to byla s tím vysokým číslem jediná možnost úspěchu.“

Francouz také prozradil některé plány do budoucna. „Zavázal jsem se sobě, rodině, týmu, partnerům i fanouškům, že budu závodit do mistrovství světa 2020.“ Zároveň dodal, že pokud bude mít dost trpělivosti a sil, nejsou pro něj vyloučené ani olympijské hry v Pekingu v roce 2022.

Největším překvapením dnešního závodu byl Němec Johannes Kühn. Uvedl, že v běžecké části si věřil, byl spokojený i se střelbou, u které měl podle svých slov i štěstí. „V létě jsme hodně trénovali. Můj plán byl přenést svou formu z léta do některých závodů, jsem rád, že se to povedlo hned v tom prvním.”

Na třetím místě skončil Simon Eder z Rakouska. Potvrdil, že mu sebevědomí mohl dodat i vítězný závod dvojic, přesto jde podle něj pořád o první závod a všichni začínají na nule. Stejně jako Fourcade se podělil o své další plány. „Díky Olemu (Bjørndalenovi, pozn. red.) jsem mezi závodníky v 35 pořád ještě mladý. Mým cílem je Peking a budu se o to následující 4 roky snažit.“

Rozechvělá Davidová hledala slova

Foto: Pódium vytrvalostního závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Z vítězství v závodě žen se radovala ukrajinská závodnice Julia Džimová, pro kterou šlo o první individuální výhru ve světovém poháru. „Upřímně, už minulý rok jsem v nějaké první místo doufala, takže jsem se o to snažila hned v úvodním závodě i letos. Jsem velmi šťastná, že se to povedlo. Není to moje poslední vítězství,“ slíbila Ukrajinka.

Z medaile, konkrétně stříbrné, se po více jak 5 letech radovala Polka Monika Hojniszová. „Mám velkou radost, na medaili jsem čekala opravdu dlouho. Delší tratě mi vyhovují více, takže jsem se snažila ze sebe vydat to nejlepší. Po dřívějších problémech se střelbou ve stoje, byla dnes Hojniszová se svým výkonem spokojená. Přiznala, že s novým trenérem zapracovala nejen na technice střelby a střeleckém postoji, ale i na psychice.

Nejdojatější ze všech medailistek byla třetí Markéta Davidová. „Rozhodně jsem to nečekala, je to skvělé, nemám vůbec slov.“ I přes to, že měla 4. nejrychlejší běžecký čas, za hlavní klíč k úspěchu označila střelbu. „Před 2 dny jsem střelecky pokazila štafetu, jsem šťastná, že dnes jsem pochybila jen jednou,“ Za hlavní cíle při vstupu do světového poháru označila jednadvacetiletá česká naděje čistou střelbu a pomoc štafetě k dobrým výsledkům, což se prý nemění ani s tímto umístěním.

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Ohlasy: Fourcade nastínil olympijské plány, dojatá Davidová byla spokojená se střelbou

  1. Markéta Davidová je velký talent , tak i Jesika jislová a Evka Puskarčíková je stálice ikdyž ji to vždy nejde jak by si přála. moc vám děvčata fandím a těším se na další závody . Přeji mnoho úspěchů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *