Home > Závody > SP: Pokljuka: Fantastická Davidová dojela třetí ve vytrvalostním závodě!

SP: Pokljuka: Fantastická Davidová dojela třetí ve vytrvalostním závodě!

Po závodu mužů mají svůj start ve Světovém poháru za sebou i biatlonistky. V závodě na 15 kilometrů zvítězila Julia Džimová z Ukrajiny, druhá byla Polka Monika Hojniszová. Česká pozornost se po závodě ale nejvíce upírala ke třetí příčce. Tu po fantastickém závodě obsadila Markéta Davidová. Pro Davidovou to byl první individuální závod po přechodu z juniorské kategorie.

Davidová potvrdila, že je velkou nadějí pro český biatlon

Markéta Davidová se do závodu vydala s vysokým startovním číslem 72. Už od samotného začátku předváděla skvělý výkon. První tři položky odstřílela bezchybně. Jediný nesestřelený terč přišel na závěrečné stojce, ze které pak Davidová odjížděla na průběžném čtvrtém místě. Díky skvělému běhu, který byl v celkovém pořadí 4. nejrychlejší, se ale dokázala dostat před Lotyšku Baibu Bendikovou i Slovenku Paulínu Fialkovou, a do cíle dojela druhá za dosud vedoucí Monikou Hojniszovou.

V samotném závěru se pak na první místo probojovala bezchybně střílející Ukrajinka Julia Džimová, Davidovou tak ještě odsunula na třetí místo. I tak se ale jedná o obrovský úspěch jednadvacetileté české reprezentatky, která si umístěním na stupních vítězů spravila chuť po pokažené štafetě.

Po Gabriele Koukalové a Veronice Vítkové tak může biatlon spoléhat na další českou naději. To v rozhovoru pro Českou televizi potvrdil přímo z místa i sportovní ředitel Ondřej Rybář: „Celou dobu byla perfektní. Markéta byla po posledním závodě smutná, ale teď dokázala, že to jde. A má před sebou ještě celou sezonu.“

Jak dopadly další české závodnice?

Druhou nejlepší Češkou byla s dvěma chybami Eva Puskarčíková, která skončila 26. Na bodové umístění pak dosáhla ještě osmatřicátá Veronika Vítková. Té závod pokazily především 2 chyby na stojkách a také ne příliš rychlý běh, ve srovnání se stejně chybujícími závodnicemi. Jessica Jislová se čtyřmi trestnými minutami skončila 74. O jednu chybu víc pak měla ještě Lucie Charvátová na 81. místě.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Favoritky skončily za očekáváním

Velkým zklamáním byl závod pro obhájkyni celkového vítězství, Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Ta si možné vítězství odstřelila hned při první položce, kde udělala 4 chyby. Není jisté, zda se jednalo o špatně seřízená mířidla, ale další položky byly čisté. I když přidala celkově nejrychlejší běh, stačilo to na 30. místo. Druhá největší favoritka, Slovenska Anastasia Kuzminová, minula třikrát a obsadila 25. příčku.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
3. Markéta Davidová 0+0+0+1 2:32,0 97. +45,6 4.
26. Eva Puskarčíková 1+0+0+1 1:57,0 31. +2:05,5 36.
38. Veronika Vítková 0+1+0+1 1:57,0 31. +2:57,8 57.
74. Jessica Jislová 1+2+1+0 2:04,0 50. +3:30,4 69.
81. Lucie Charvátová 1+1+2+1 1:44,0 8. +4:08,3 77.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Pódium vytrvalostního závodu žen (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP: Pokljuka: Fantastická Davidová dojela třetí ve vytrvalostním závodě!

  1. Dnes udělala další krůček po schodišti, vedoucím mezi nejlepší biatlonistky světa…🔝
    To schodiště je dlouhé, má před sebou ještě hodně práce, ale věřím že dojde až úplně nahoru…🖒

  2. Jsem rád, že se rychle vzpamatovala ze svého neúspěšného vystoupení ve smíšené štafetě. Markéta Davidová je obrovskou nadějí, jakou český biatlon neměl od doby mladičké Veroniky Vítkové (než její kariéru zbrzdila těžká nemoc). Kéž by jí to vydrželo (jak nadání, tak i zdraví a hlavně nadšení pro věc)!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *