Home > Rozhovory > Ohlasy: Schempp si prodloužil trať, Johannes Bø si pochvaloval formu

Ohlasy: Schempp si prodloužil trať, Johannes Bø si pochvaloval formu

Simon Schempp

Dnešní štafeta mužů vyvrcholila dramatickým soubojem Simona Schemppa a Emila Hegleho Svendsena. Jak oba aktéři tuto bitvu viděli? A jak hodnotili nepovedené české představení Adam Václavík a Michael Málek?

„Držel se mě.“

Benedikt Doll: „Nohám se dnes tolik nechtělo. Ale osobně musím říct, že to běžecky celkem šlo. To na střelnici jsem proležel hodně času. Zvlášť dobíjení vleže mě štvalo. To se nesmí stát.“ (ZDF)

Arnd Peiffer: „Johannes byl dnes na trati opravdu dobrý. Musel jsem ho nechat o kus odjet, proto nejsem úplně spokojený.“ (ZDF)

Simon Schempp: „Chtěl jsem mu ujet už dřív, ale držel se mě. Na konci jsem to vzal po delší trajektorii, ale naštěstí to stačilo.“ (ZDF)

Emil Hegle Svendsen: „Byl trochu silnější. Jiné vysvětlení pro to nemám. Musel jsem se ujistit, že do něj nevjedu a už jsem ho měl vedle sebe. Ztratil jsem tím trochu.“ (NRK)

Johannes Thingnes Bø: „Plánem bylo jít do toho jako do sprintu. Běžecká forma je dobrá. Štafeta mi sedí, je to víc o výbušnosti.“ (NRK)

„Dvě kola jsou tragédie.“

Anton Babikov: „V Ruhpoldingu to bylo těžké, tady jsem se cítil mnohem líp. Všem odborníkům jsem dokázal, že jsem schopný jezdit na posledním úseku.“ (IBU)

Adam Václavík: „Vstoje přišel malinko třes, s kterým jsem se nepopral dobře. Dvě kola jsou tragédie.“ (Česká televize)

Michael Málek: „Všechny členy trápila špatná střelba, i když podmínky byly takřka ideální. Úplně se to nepovedlo.“ (Česká televize)

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *