Home > Rozhovory > Ztracené hůlky sebraly Koukalové sílu. Zítřejší štafetu vynechá

Ztracené hůlky sebraly Koukalové sílu. Zítřejší štafetu vynechá

Gabriela Koukalová

Třetí místo v dnešním hromadném startu v Antholzi musí Gabriela Koukalová vzhledem k okolnostem brát všemi deseti. Na trati jí to moc nechutnalo, navíc ji provázela smůla. Nyní si trochu odpočine, v zítřejší štafetě ji totiž nahradí Lea Johanidesová. Ve štafetě se nepředstaví ani dnešní vítězka Nadine Horchlerová, kterou překvapily vlastní běžecké schopnosti.

„Řekla jsem si, že to zkusím.“

Nadine Horchler: „Nepočítala jsem s tím, že se budu běžecky tak držet. Věděla jsem, že v posledním kole nesmím být pozadu. Řekla jsem si, že to zkusím. A pak jsem byla najednou pryč, stadion se třásl. Neslyšela jsem ani vlastní dech.“ (ZDF)

Laura Dahlmeier: „První výhra je vždycky mimořádná. Jsem strašně ráda za Nadine, už bylo na čase.“ (ZDF)

Gabriela Koukalová: „Cítila jsem, že dnes se to vše nasčítalo, byla jsem opravdu unavená. A moc mi nepomohl ten fakt, že jsem třikrát během 2,5 km přišla o hůl. To mě stálo hodně sil, které mi v posledním kole chyběly.“ (biatlon.cz)

„Od Gábiny velice bojovný výkon“

Zdeněk Vítek: „Gábina od začátku závodu kroutila hlavou, což je známka toho, že jí to ‘nechutná’. Bylo to vidět na trati a odrazilo se to v posledním kole. Byl to přesto od Gábiny velice bojovný výkon a povedený výsledek.“ (ČT sport)

Eva Puskarčíková: „Tři chyby mě samozřejmě mrzí, ale dnes jsem byla už hodně unavená. Závod mi nesedl od prvních metrů. Výsledek je ale nakonec pěkný.“ (biatlon.cz)

Veronika Vítková: „Ve čtvrtek to byla bezmoc, takový závod jako dnes jsem proto jsem moc potřebovala. Věřím, že mi to pomůže.“ (biatlon.cz)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *