Home > Novinky > Olympijský výběr se plní. Do Pchjongčchangu poletí i Zvařičová a Soukup

Olympijský výběr se plní. Do Pchjongčchangu poletí i Zvařičová a Soukup

Veronika Zvařičová

Čeští trenéři už vybrali deset z jedenácti jmen pro Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Nejnovějšími přírůstky do nominace jsou Veronika Zvařičová a Jaroslav Soukup.

Před touto sezónou Veronika Zvařičová vyřkla velké přání: Ještě jednou se podívat na olympiádu a pak s hlavou vzhůru ukončit kariéru. A to se vyplní. Rodačka z Krnova si tak vynahradí to, že kvůli těžkému zranění přišla o Soči.

Jaroslava Soukupa nepřipravila o nominaci ani nemoc. Trenéři mu věří po tom, co suverénně vyhrál závod Českého poháru a ve sprintu v Oberhofu skončil 25. Již 35letý závodník bude v Pchjongčchangu obhajovat bronz ze sprintu a stříbro ze smíšené štafety.

„Tato nominace je výsledkem dlouhých diskuzí, přičemž finální slovo měli trenéři. V kategorii mužů je prvním náhradníkem Ondřej Hošek. U žen, kde máme šest míst, se ještě o druhé náhradnici rozhodne mezi Lucií Charvátovou a Leo Johanidesovou,“ komentoval rozhodnutí pro web biatlon.cz Jiří Hamza s tím, že stěžejší budou výkony zmíněných reprezentantů na Mistrovství Evropy.

Ondřej Rybář zase osvětlil přesný postup, na základě kterého se nominace tvořily. „Ve všech případech na návrh trenéra bylo přihlédnuto k aktuální formě během lednových závodů, které mají větší výpovědní hodnotu vzhledem k termínu vrcholných akcí. Dalším bodem jsou běžecké a střelecké analýzy jak tréninkové, tak závodní. Opět s větším důrazem na lednové období, a tedy aktuální formu.“

Na Zimních olympijských hrách tak jistě budou startovat Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Jaroslav Soukup. Tým žen tvoří Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Zvařičová.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “Olympijský výběr se plní. Do Pchjongčchangu poletí i Zvařičová a Soukup

  1. Zvařičová ano, Soukup ano (ale co to zdraví?), Václavík NE!! Má tam jet Hošek. K ženám by se měla přidat Johanidesová (Charvátová je nespolehlivá).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *