Home > Závody > SP Antholz: Martin Fourcade podruhé v kariéře vyhrál v italském středisku

SP Antholz: Martin Fourcade podruhé v kariéře vyhrál v italském středisku

Martin Fourcade

Druhý trimestr uzavřel vítězstvím Martin Fourcade. Jeho největší konkurent Johannes Thingnes Bø se v hromadném startu v Antholzi trápil na střelnici a dojel až šestý. Slušné bodové porce brali 14. Ondřej Moravec a 16. Michal Krčmář.

Martin Fourcade využil chyb svého rivala

Už v polovině hromadného startu bylo jasné, že nedojde ke zlatému hattricku Johannese Thingnese Bøho. Nor po dvou suverénních výhrách ukázal svou horší stránku a udělal dvě a dvě chyby vleže.

Nabídnuté šance se naplno chopil Martin Fourcade, byť ani on si neodpustil po jednom zaváhání na druhé ležce a závěrečné stojce. Zvlášť po nepovedeném posledním výstřelu byl Fourcade naštavaný a hlasitě zaklel.

Měl ale dostatečný náskok na své soupeře, kteří navíc také chybovali. Proto v posledním kole neohroženě mířil za 67. výhrou v kariéře, šestou v sezóně, ale teprve druhou v italském Antholzi. Zároveň poosmnácté v řadě skončil na stupních vítězů.

Druhý skončil Tarjei Bø, který v cílové rovince porazil svého krajana Erlenda Bjøntegaarda. Ten poprvé v kariéře vystoupal na stupně vítězů.

Pro životní výsledek si dojel i pátý Johannes Kühn, který dojel těsně za čtvrtým krajanem Benediktem Dollem. Johannes Thingnes Bø se dostal alespoň na malé pódium. Pět chyb kompenzoval jasně nejlepším během. V celkovém pořadí ztrácí na Francouze 53 bodů.

Erlend BjøntegaardFoto: Erlend Bjøntegaard (Autor: Petr Zbranek)

Češi ve středu výsledkové listiny

Čeští reprezentanti se rozloučili s Antholzem poměrně slušnými výsledky. Ondřej Moravec sice nebyl tak rychlý na trati, ale s jedinou chybou z úvodní položky si dojel pro 14. místo. Po druhém trimestru je na tom z Čechů nejlépe, v celkovém pořadí mu patří 22. místo.

O dvě příčky níž dnes a také celkově figuruje Michal Krčmář. Tomu to sice chutnalo na trati víc, ale zase strávil hodně času na střelnici a musel na tři trestná kola.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Ondřej Moravec 1+0+0+0 1:57,0 16. +1:40,9 25.
16. Michal Krčmář 1+0+1+1 2:11,0 28. +1:05,4 17.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *