Home > Novinky > Ondřej Rybář končí jako šéftrenér české reprezentace. Odejde i Zdeněk Vítek?

Ondřej Rybář končí jako šéftrenér české reprezentace. Odejde i Zdeněk Vítek?

Ondřej Rybář

Hlavní strůjce české biatlonové pohádky odchází. Ondřej Rybář skončí na pozici šéftrenéra české reprezentace, chce se věnovat rodině. Otazník visí i u kouče žen Zdeňka Vítka.

Ondřej Rybář měl od sezóny 2009/10 na starosti české muže, když u kormidla vystřídal Vlastimila Vávru. Později se stal šéftrenérem celého týmu a pozici kouče mužů přepustil od sezóny 2014/15 Marku Lejskovi a v posledních dvou letech Michaelu Málkovi.

Během svého působení dovedl Gabrielu Koukalovou k zisku velkého křišťálového glóbu a také k titulu mistryně světa. Světové zlato získala i smíšená štafeta v roce 2015. Individuální medaile z velkých akcí za éry Rybáře vybojovali Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Veronika Vítková.

„Myslím, že je čas na rodinu, protože děti rostou a rostou sakra rychle. Nejsem schopen cestovat po světě, když mi doma vyrůstají děti,“ řekl Rybář na setkání sportovců Olympu s ministrem vnitra v demisi Lubomírem Metnarem.

Zdeněk VítekFoto: Zdeněk Vítek (Autor: Jiří Zaňát)

Na rodinu myslí i trenér žen Zdeněk Vítek, který se brzy stane otcem. A rozlučka v Oslu podle všeho nebyla jen pro Jaroslava Soukupa a Veronika Zvařičovou, ale právě i pro něj.

Vítek trénuje české ženy od sezóny 2014/2015, když nahradil Jindřicha Šikolu. Je podepsaný pod progresem Veroniky Vítkové, která hned v jeho debutové sezóně obsadila v celkovém hodnocení Světového poháru čtvrté místo. Ve stejném ročníku navíc dosahovala fenomenálních úspěchů štafeta žen. Češky třikrát zvítězily, což stačilo na malý křišťálový glóbus a druhé místo v poháru národů.

V olympijské sezóně českou reprezentaci trápila přesnost střelby, a tak se spekuluje právě o angažování střeleckého trenéra po vzoru Francie či Norska. Personální složení je ve hvězdách, ale už dříve Češi lanařili Tomáše Kosa, který dlouhodobě působí u slovinského týmu.

Zdroj: ČTK
Hlavní foto: Ondřej Rybář (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Ondřej Rybář končí jako šéftrenér české reprezentace. Odejde i Zdeněk Vítek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *