Home > Závody > SP Ťumeň: M. Fourcade vyhrál sprint a získal velký křišťálový glóbus

SP Ťumeň: M. Fourcade vyhrál sprint a získal velký křišťálový glóbus

Martin Fourcade

Johannes Thingnes Bø se před vyvrcholením Světového poháru v Ťumeni zasnil, že by bylo hezké vyhrát poslední tři závody, získat velký křišťálový glóbus a pak to pořádně oslavit. Realita je ovšem jiná, Martin Fourcade byl ve sprintu suverénní, zatímco Bø mezi nejlepšími chyběl. O držiteli velkého křišťálového glóbu je rozhodnuto.

Martin Fourcade si přivezl na Sibiř skvělou běžeckou formu. Druhému nejrychlejšímu Julianu Eberhardovi dnes nadělil 18 sekund, Johannes Thingnes Bø ztrácel dokonce 40 sekund.

Nor navíc už na úvodní ležce udělal dvě chyby a přes nulu na stojce skončil až čtrnáctý. To Francouz se ani jednou nemýlil a zapsal osmé vítězství v sezóně. Fourcade tímto o dva body v hodnocení sprintu přeskočil Bøho a zajistil si další malý křišťálový glóbus. Blízko je i ten velký, po odpočtu dvou nejhorších výsledků je mezi oběma biatlonisty rozdíl 83 bodů.

Aktualizace: Po důkladnějším propočítání má Martin Fourcade už i jistotu zisku velkého křišťálového glóbu. Nejhůř bude mít 1058 bodů, Johannes Bø se přitom nemůže dostat na víc než 1045 bodů. Bodové počty podrobněji rozebírá tento článek.

Premiérově se dnes dostal na stupně vítězů Simon Desthieux, který druhým místem dotvořil francouzský vítězný double. Poprvé v sezóně a posedmé v kariéře byl na pódiu třetí Švéd Fredrik Lindström.


Výsledkový servis


Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *