Home > Rozhovory > Opravdu jste vyhrála, ujišťovali Davidovou na tiskovce. Češka potvrdila přechod od juniorů k dospělým

Opravdu jste vyhrála, ujišťovali Davidovou na tiskovce. Češka potvrdila přechod od juniorů k dospělým

Markéta Davidová

Tisková konference po sprintu žen byla plná radosti. Třetí Marte Olsbuová Røiselandová byla ráda, že přerušila sérii čtvrtých míst. Kaisa Mäkäräinenová druhým místem potvrdila slova svého trenéra, že v Antholzi bude opět zářit. Největší radost měla samozřejmě vítězka dnešního závodu, Markéta Davidová. Mladá Češka dnešnímu triumfu nevěřila stejně jako bronzu v Pokljuce.

Juniorské mistrovství světa už pro novou vítězku závodu SP není

 „Já pořád nevěřím, že je to pravda. Možná tomu uvěřím ráno, až se vzbudím,“ usmívala se na tiskové konferenci Markéta Davidová. O tom, že se nejedná o sen, dvaadvacetiletou závodnici ujistil moderátor tiskové konference. Davidová popsala své pocity, které měla při čekání na výsledek Laury Dahlmeierové. „To její poslední kolo bylo pro mě hrozně dlouhé. Bála jsem se, že můj běh nebyl po druhé střelbě tak rychlý a že mě Laura určitě porazí,“ přiznala Češka, která měla sice jeden z nejpomalejších střeleckých časů, ale to ji s bezchybným střeleckým výsledkem a 7. nejrychlejším během vůbec netrápilo. Zároveň potvrdila, že i když je stále juniorkou, na blížící se Mistrovství světa juniorů a juniorek se už nechystá.

„Kaiso, vítejte zpátky na pódiu.“ Tak znělo přivítání stříbrné Kaisy Mäkäräinenové. A bylo více než příznačné. Po protrápených německých zastávkách se zdá, že Finka překonala výsledkovou krizi. „Je to skvělý pocit, skoro jako když jsem stála na pódiu poprvé, opravdu. Po těch složitých týdnech už jsem přestávala věřit, že se na pódium vrátím,“ přiznala Mäkäräinenová. Sama závodnice neumí konkretizovat, co za výpadkem stálo. “Biatlon je sport, který se skládá ze spousty částí. A když chcete být mezi nejlepšími, musí všechny části fungovat. Jakmile se objeví i sebemenší problém, může se to projevit. Jsem ráda, že jsme se na ty problémy zaměřili a funguje to,“ sdělila biatlonistka.

Stabilní výsledky z letošních sprintů potvrdila třetím místem Marte Olsbuová Røiselandová . I když se po střelecké chybě bála, že bude potřetí v řadě těsně pod stupni vítězů, po triumfu v Novém Městě přidala další medaili. To, že je v celkovém hodnocení Světového poháru mezi pěti nejlepšími, bere jako další velký posun. „Zlepšuju se sezonu od sezony, v téhle přišel velký posun. Nevím, čím to je. Ale podle mého manžela tím, že poprvé nosím jeho příjmení,“ vtipkovala Norka.

Po závodě přišel kolaps, ale stíhací závod Dahlmeierová nevynechá

Jela si pro medaili, ale poslední běžecké kolo ukázalo, že Laura Dahlmeierová se stále nedostala do ideální formy. Postupně ztrácela náskok, se kterým odjížděla ze střelnice. Nakonec dojela čtvrtá a viditelně vyčerpanou ji z cílového prostoru téměř odnášeli. Na květinový ceremoniál Němka nedorazila. „Posledních 300 metrů pro mě bylo utrpením, ale čtvrté místo je skvělé. Teď načerpám novou energii na sobotní závod,“ potvrdila Němka na svém Facebooku účast v sobotní stíhačce.

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Opravdu jste vyhrála, ujišťovali Davidovou na tiskovce. Češka potvrdila přechod od juniorů k dospělým

  1. Při té všeobecné euforii nad nádherným vítězstvím Davidové (která toho ještě dokáže velmi mnoho):
    Všiml si vůbec někdo životního úspěchu Horké v IBU Cupu?

    1. Co to melete?? Jaké štěstí? Když netrefí, nemůže (skoro nikdy) vyhrát. Se štěstím nemá biatlon nic společného. Je to o skloubení dvou protichůdných činností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *