Home > Novinky > IBU zrušila suspendaci 9 kazašským biatlonistům. Neprokázala jim doping

IBU zrušila suspendaci 9 kazašským biatlonistům. Neprokázala jim doping

Galina Višněvská

Dva a půl roku táhnoucí se dopingová aféra kazašského týmu nabrala nový směr. Mezinárodní biatlonová unie zrušila suspendaci všem 9 obviněným biatlonistům, protože jim neprokázala úmysl užít doping.

Připomeňme si, jak celá kauza probíhala.

Únor 2017: Během Mistrovství světa v Hochfilzenu udělala rakouská policie razii v hotelu, kde bydlel kazašský tým. Našla tam zakázané látky a zdravotní prostředky, mimo jiné injekční stříkačky.

Leden 2018: Proběhla další razie, tentokrát v režii italské policie během Světového poháru v Antholzi. V pokoji kazašského lékaře byl nalezen zakázaný lék prednisonum.

Listopad 2018: IBU suspendovala devítku kazašských biatlonistů. Mezi nimi byli Darja Kliminová-Ussanovová, Galina Višněvská, Alina Rajkovová, Olga Poltoraninová, Jan Savickij, Maxim Braun, Anna Kistanovová, Anton Pantov a Vassilij Potkorytov.

Únor 2019: Mezinárodní sportovní arbitráž osvobodila Galinu Višněvskou.

Září 2019: Antidopingový panel IBU osvobodil i zbývající osmičku kazašských reprezentantů pro nedostatek důkazů, že Kazaši chtěli porušit antidopingová pravidla.

Nyní tedy mohou všichni jmenovaní opět závodit. Antidopingový panel IBU zároveň zamítl žádost sportovců o uhrazení nákladů na řízení. Zamítnuty byly i další návrhy IBU a sportovců.

Zdroj: IBU
Foto: Galina Višněvská (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *