Home > Novinky > Plán Nowakowské: Útok na olympijskou medaili a pak konec kariéry

Plán Nowakowské: Útok na olympijskou medaili a pak konec kariéry

Weronika Nowakowská

Polský biatlon už se musí připravovat na velkou ztrátu. Dlouholetá opora Weronika Nowakowská v rozhovoru pro Eurosport prozradila, že nadcházející olympijská sezóna bude její derniérou.

Poslední pokus

Nowakowská přivedla v srpnu loňského roku na svět dvojčata Jakuba a Kacpera. Kvůli tomu vynechala prakticky celou sezónu. Absolvovala jen tři starty na IBU Cupu v Otepää.

Teď se plnohodnotně vrací. „Vrátila jsem se, protože chci ještě jednou zabojovat o olympijskou medaili. Dvakrát jsem byla hodně blízko,“ připomněla brzy 31letá Polka 5. místo z Vancouveru a 7. ze Soči.

Dvojnásobnou medailistku z Mistrovství světa v Kontiolahti už by k pokračování nepřiměly ani dobré výsledky. „Tohle bude moje poslední sezóna bez ohledu na to, jestli si splním své sportovní sny.“

Rozpad silné štafety

Polský tým v poslední době stagnoval. Na vině byly kromě těhotenství Nowakowské i zdravotní trable Krystyny Guzikové. Té ostatně bude v létě 34 let a její kariéra se také chýlí ke konci. Magdalena Gwizdońová v srpnu oslaví dokonce 38. narozeniny.

„Věřím, že v olympijské sezóně náš tým ožije a po Pchjongčchangu se budeme radovat z úspěchů. Olympijská štafeta pak bude zřejmě poslední pro sestavu, ve které už pěknou řádku let reprezentujeme naši zemi,“ poukazuje Nowakowská na Guzikovou, Gwizdońovou a 25letou Moniku Hojniszovou.

A jaké jsou plány Weroniky Nowakowské po konci kariéry?

„Chtěla bych si pár měsíců odpočinout. Také bych ráda strávila víc času s dětmi. Pak uvidím. Netajím se tím, že bych chtěla pomoct k popularizaci biatlonu. Možná bych se cítila dobře v roli komentátorky…“

O konci kariéry uvažuje i Marie Dorinová Habertová, jak jsme již psali.

Zdroj: Eurosport.pl
Foto: Weronika Nowakowská (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *