Home > Zábava > Potrefené shrnutí biatlonové sezóny 2019/2020

Potrefené shrnutí biatlonové sezóny 2019/2020

Johannes Thingnes Bø

Letos vám shrnutí sezóny přinášíme dřív než ostatní – ještě před jejím začátkem. A varujeme: Článek obsahuje nadsázku, ale nechce se do nikoho strefovat.


Hanna Öbergová vstupuje do sezóny ve velkém stylu a doma v Östersundu opanuje oba individuální závody. Všech 932 fanoušků na tribunách nadšeně aplauduje.

Českým biatlonistům úvodní závody tolik nevychází. Prezident Miloš Zeman se v Týdnu s prezidentem vyjadřuje, že biatlonisty trénují zřejmě nějací čučkaři.

Johannes Thingnes Bø vstoupil do sezóny suverénně, což potvrzuje zlatým hattrickem ve francouzském Le Grand-Bornand. Na tiskové konferenci říká, že se v té záplavě modro-bílo-červených vlajek cítil jako doma.

Foto: Areál v Le Grand-Bornand (Autor: Petr Slavík)

Na iDNES.cz v sekci Premium vychází článek s 5 pro a proti, proč by (ne)měl být Egil Gjelland odvolán.

V Oberhofu závodníky překvapí mlha. Dorothea Wiererová vyhraje, ale je nespokojená, protože se malovala zbytečně. Lidi nic neviděli.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Martin FOURcade nedokáže využít absence Johannese Thingnese Bøho a v Ruhpoldingu končí počtvrté v sezóně čtvrtý.

Johannes Thingnes Bø slaví největší vítězství sezóny – narodil se mu syn. Pojmenoval ho Martin.

Michal Šlesingr zastřílí ve vytrvalostním závodě v Pokljuce za nula a díky tomu po 12 letech vítězí. Na dálku mu gratuluje Dominik Hašek a vyzývá ho, aby si ještě rozmyslel svůj konec kariéry.

České biatlonistky šokují svět a v italském Antholzi se stávají mistryněmi světa ve štafetě. Nejkrizovější moment přijde, když Lucie Charvátová po stojce ze zvyku zamíří na trestné kolo, i když sestřelila všechny terče.

Lucie Charvátová
Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Skupina poslanců navrhuje Egila Gjellanda na státní vyznamenání. Nor na otázku novinářů, zda ho to potěšilo, odpovídá „yes“.

Foto: Egil Gjelland (Autor: Petr Slavík)

V Novém Městě na Moravě mezi hosty nechybí Gabriela Koukalová, která si na ploše střihla tanec s prezidentem Českého svazu biatlonu Jiřím Hamzou. Přijel také Jakub Kohák, s norskou a švédskou vlaječkou na tvářích.

Kaisa Mäkäräinenová potěší svou rodinu a rodiny dalších finských biatlonistů na tribunách v Kontiolahti vítězstvím. Novinářům říká, že se těší, až tu v listopadu načne svou 17. sezónu ve Světovém poháru.

Kaisa Mäkäräinenová
Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Křišťálové glóby v Oslu mimořádně předává norský král, který utrousí, že je Johannes opravdovým biatlonovým králem. To s úšklebkem sleduje čínský trenér Ole Einar Bjørndalen, který se definitivně rozhodne pro emigraci do Běloruska.

Dorothea Wiererová přebírá pouze malý křišťálový glóbus, ale je spokojená. Make-up se jí vydařil víc než vítězné Švédce Hanně Öbergové.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *