Home > Závody > Preußová je trojnásobnou mistryní Německa. Schemppovi se nevedlo

Preußová je trojnásobnou mistryní Německa. Schemppovi se nevedlo

Franziska Preußová

Minulý týden v Altenbergu vyhrála Franziska Preußová sprint, nyní v Oberhofu štafetu a hromadný start. Na dva tituly mistra Německa naopak nenavázal Simon Schempp.

Běžci proti biatlonistům

Boje vypukly v Oberhofu už v pátek, kdy biatlonisté měřili síly s běžci. Na 6 kilometrů dlouhé trati vládla ženám Denise Herrmannová. Tedy žena, která se před letošní sezónou rozhodla přejít od běhu k biatlonu. Druhá dojela Victoria Carlová a třetí místo bylo dobrou vizitkou pro Lauru Dahlmeirovou.

Závod mužů na 10,5 kilometru vyhrál běžecký specialista Thomas Bing, ale Benedikt Doll na něj ztratil pouhé čtyři vteřiny. Pro třetí pozici si dospurtoval Simon Schempp.

Výsledky závodu žen na 6 km

Výsledky závodu mužů na 10,5 km

Zajímavé štafety

Štafety nabídly zajímavé porovnání německých spolkových zemí a zahraničních hostů. Nebylo překvapením, že se výhry dočkalo trio Bavorska ve složení Laura Dahlmeierová, Vanessa Hinzová a Franziska Preußová. O více než dvě minuty za vítězkami zaostaly Švýcarky a bronz putoval do Saska.

Mužská štafeta byla přeci jen vyrovnanější, o vítězech rozhodovalo necelých 6 vteřin. Nakonec slavilo domácí Durynsko díky Eriku Lesserovi, Philippu Hornovi a Maximilianovi Jankeovi. Pódium dotvořili Bavoři, když vyfoukli rybník favorizovanému Bádensku-Württembersku. Schempp a Doll tak zůstali bez medaile.

Výsledky štafety žen

Výsledky štafety mužů

Sladká tečka pro Preußovou, hořká pro Schemppa

Tečkou za německým šampionátem byly hromadné starty. Čtyři nuly posunuly k třetímu domácímu zlatu Franzisku Preußovou, jež se tak stala německou královnou léta. Krok s ní držela jen Laura Dahlmeierová. Další soupeřky v čele s bronzovou Nadine Horchlerovou už na ni ztrácely kolem dvou minut.

I u mužů byla s triumfem spojena čistá střelba. Tentokrát v podání Arnda Peiffera. Pozoruhodný výkon předvedl Belgičan Florent Claude. Na druhém místě tento závodník francouzského původu i přes dvě nepřesnosti ztrácel pouhých 8 sekund. Těsně za ním pak dorazilo do cíle další překvapení – Matthias Dorfer. A Simon Schempp? Čtyřikrát chyboval a skončil až 10.

Výsledky hromadného startu žen

Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Franziska Preußová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *