Home > Preview > Preview MČR: Davidová, Charvátová a Krčmář obhajují v Letohradě vítězství

Preview MČR: Davidová, Charvátová a Krčmář obhajují v Letohradě vítězství

První ostré měření sil od konce zimy čeká české biatlonisty. O víkendu 29. a 30. srpna se uskuteční už tradiční Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. Na startu bude kompletní česká špička vyjma Evy Kristejn Puskarčíkové, která se zotavuje z boreliózy.

„Dospělí už nějaké kontrolní závody jeli, ale tady bude určitě větší tlak. V Letohradu nám vlastně začíná závodní fáze přípravy, která je důležitá mimo jiné pro nácvik střelby v zátěži. Příští týden zase jedeme do Altenbergu, kde poměříme síly s domácími Němci,“ říká sportovní ředitel ČSB a trenér mužů Ondřej Rybář.

Vidět české reprezentanty naživo můžou i fanoušci. Prostory stadionu budou mít sice omezenou kapacitu, ale i po jejich naplnění bude možné sledovat závody podél trati. Vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci se zároveň v sobotu nepojede večerní exhibice.

Vstupné je dobrovolné a v areálu bude připraveno i občerstvení.

5 taháků šampionátu

Obhájí Krčmář vítězství?

Z posledních šesti závodů v Letohradu třikrát triumfoval Michal Krčmář. Letos bude obhajovat zlato ve sprintu a stříbro ve stíhacím závodě, který loni ovládl loučící se Michal Šlesingr. Mezi největší vyzyvatele Krčmáře bude patřit Tomáš Krupčík, jemuž se na kolečkových lyžích tradičně daří. Od roku 2017 získal v Letohradu šest cenných kovů. Po loňské absenci bude chtít uspět zkušený Ondřej Moravec. Adam Václavík zase bude usilovat o vylepšení svého letohradského maxima, kterým je třetí místo.

Rozbije některá biatlonistka favorizované trio?

Při absenci Evy Kristejn Puskarčíkové budou na startu jen tři závodnice z týmu Egila Gjellanda. Lucie Charvátová loni triumfovala ve sprintu před Markétou Davidovou. Ta posléze ovládla stíhací závod. Jessica Jislová brala ve stíhačce bronz, což byla její první letohradská medaile. Rozbít trio favoritek bude chtít v létě tradičně silná Natálie Jurčová. Loni byla dvakrát čtvrtá a navíc vyhrál supersprint. Třikrát už se v Letohradu postavila na stupně vítězů Anna Tkadlecová.

Markéta Davidová
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Štvrtecký a Vinklárková poprvé mezi dospělými

Letos budou v dospělých kategoriích závodit už i ročníky 1998, takže Jakuba Štvrteckého a Terezu Vinklárkovou čeká premiéra mezi dospělými. Štvrtecký má co napravovat, loni kvůli špatné střelbě nestál na stupních vítězů ani mezi juniory. Vinklárková zase zápolila se zdravotními problémy. Nyní je v pořádku a bude chtít Egilu Gjellandovi ukázat, že s ní může v nadcházející sezóně počítat.

Slováci chtějí potrápit českou elitu

Slovenští biatlonisté jsou tradičními hosty na českých závodech. Pod vedením českého kouče Tomáše Kosa absolvovali soustředění v Novém Městě na Moravě, odkud se právě přesunuli do Letohradu. Minulý rok se mezi českou elitou výrazně prosadili, Tomáš Hasilla skončil třetí ve sprintu a Martin Otčenáš druhý ve stíhacím závodě. Jak si povedou letos?

Srovnání juniorů s dospělými

Možná nejdramatičtější bitvu o medaile slibuje kategorie juniorů. Místní poženou dopředu odchovance Tomáše Mikysku a Mikuláše Karlíka, kteří loni zabrali první dvě příčky. Dva bronzy bral Vítězslav Hornig, jemuž přibyly i první zkušenosti se Světovým pohárem. A z dorostenecké kategorie přichází supertalentovaný Jonáš Mareček. Tahle čtveřice by mohla na trati zatopit i zkušeným reprezentantům, junioři a dospělí totiž startují společně.

Program MČR v Letohradu

29. 8.9:30sprint dorost
29. 8.12:00sprint junioři dospělí
30. 8.9:30stíhací závod dorost
30. 8.12:00stíhací závod junioři a dospělí

Hlavní foto: Michal Krčmář v Letohradu (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Preview MČR: Davidová, Charvátová a Krčmář obhajují v Letohradě vítězství

  1. Nechápu, proč to nezrušili. Diváků tam pustí minimum, nevidím to ani v TV programu (a bude Tour de France), navíc má celý víkend propršet. Za mě za daných okolností naprosto zbytečná akce.

      1. To máte jistě pravdu, ale platí to pouze tehdy, když na ty závody přijede nějaká konkurence. Když ovšem mezi sebou “závodí” jen kluci a holky, kteří spolu denně trénují a nikdo jiný, není to nic jiného než ostřejší trénink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *