Home > Novinky > Pro Lauru Dahlmeierovou zůstává nejdůležitější Mistrovství světa

Pro Lauru Dahlmeierovou zůstává nejdůležitější Mistrovství světa

Laura Dahlmeierová

Cíl německé biatlonistky Laury Dahlmeierová pro nadcházející sezónu je jasný: Zisk co nejvíce medailí z Mistrovství světa. Tak jako v předcházejícím ročníku.

Útok na premiérový triumf ve Světovém poháru? Nic pro Lauru Dahlmeierovou. „Skutečným vrcholem pro mě pořád je Mistrovství světa. Celkové pořadí pro mě nikdy nebude tím správným cílem.“

Už v minulé sezóně se teprve 23letá biatlonistka soustředila hlavně na šampionát v Oslu. A výsledek? Získala medaili v každém z pěti závodů, do kterých nastoupila. Včetně zlaté stíhačky.

„Nejde to překonat, ale ráda bych to zopakovala,“ říká Dahlmeierová k zisku pěti medailí na jednom šampionátu. Nyní by ale byla spokojená i jedním cenným kovem. „Kdyby to vyšlo na medaili, bylo by to naprosto skvělé. Jinak se ale pokusím o to, abych podávala po celou sezónu vyrovnané výkony.“

Právě vyrovnané výkony ale Lauře v minulém ročníku nebyly umožněny. Výrazně ji brzdily zdravotní potíže, a proto jí v celkovém hodnocení patřila až 6. příčka. Z 25 závodů jich Němka stihla jen 18. Přesto vystoupala hned v 10 případech na stupně vítězů. A pětkrát dokonce vyhrála, čímž o jeden triumf předstihla Gabrielu Koukalovou.

Čekání na královnu

Na zisk velkého křišťálového glóbu čekají Němky od sezóny 2011/2012, kdy to dokázala Magdalena Neunerová. Navíc to byla už její třetí celková výhra. Německo se chlubí i dalšími třemi vítězkami Světového poháru. Na glóbus dosáhly Andrea Burkeová (za svobodna Henkelová), Kati Wilhelmová a Martina Becková (za svobodna Glagowová).

Sama Dahlmeierová ale cestu za tímto úspěchem považuje za hodně obtížnou. „Může se toho tolik přihodit. Jeden, dva špatné závody a můžete se propadnout dozadu.“

Více o šancích Laury Dahlmeierová na celkový triumf se dozvíme zhruba za měsíc, kdy v Östersundu odstartuje nový ročník Světového poháru.

Zdroj: sport1.de
Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *