Home > Téma > Průlet kalendářem: Nové Město na Moravě, asijská exotika i tradiční zastávky

Průlet kalendářem: Nové Město na Moravě, asijská exotika i tradiční zastávky

mapa Světový pohár

Jako obvykle na 10 místech budou v nadcházející sezóně biatlonisté bojovat o body do Světového poháru. Vrcholem bude Mistrovství světa v Hochfilzenu a z českého pohledu také zápolení v Novém Městě na Moravě.

Od sezóny 2005/2006 začíná Světový pohár pravidelně (s jednou výjimkou) ve švédském Östersundu. Jinak tomu není ani letos. A opět budeme svědky super týdne, kdy se od neděle 27. listopadu do neděle 4. prosince odjede hned 8 závodů.

Celý kolotoč se ze severu přesune do středu Evropy, aby mohl uzavřít první trimestr. Od 9. prosince nás čeká jubilejní 20. zastávka Světového poháru ve slovinské Pokljuce.

Nezvykle již ve čtvrtek 16. prosince začne třetí díl Světového poháru, na který se těší všichni čeští fanoušci. Do Nového Města na Moravě se po roční pauze vrátí světový biatlon. Poprvé v sezóně uvidíme hromadné starty.

Vysočina Arena

Foto: Vysočina Arena (Autor: Pavel Hrdlička, pod licencí BY-SA)

Po svátečním půstu se Světový pohár přihlásí o slovo 5. ledna. Loni se v Oberhofu kvůli rozmarům počasí nejelo poprvé od roku 1997/1997, nyní už snad vše vyjde.

I pro pátý díl Světového poháru zůstanou závodníci v Německu, ale přesunou se zhruba o 350 kilometrů jižně. V Ruhpoldingu se bude závodit už od středa 11. ledna. Světový pohár zde nechyběl již 24 let.

Co by kamenem dohodil je to z Německa do Antholzu. Místní jsou jistě povzbuzení ziskem pořadatelství Mistrovství světa 2020. Od 19. ledna tu závodníky čeká netradiční program, kdy pojedou vytrvalostní závody, hromadné starty a štafety.

Dva týdny na vyladění formy a je tu Mistrovství světa. Zmodernizovaný areál v Hochfilzenu se těší na třetí pořádání světového šampionátu, který začne 9. února a bude trvat 11 dní.

Hochfilzen

Foto: Stadion v Hochfilzenu (© biathlon-hochfilzen.at)

Po vrcholu sezóny přichází týden volna a pak start do závěrečného trimestru. A začne se 2. března v Jižní Koreji. Pchjongčchang hostil světové závody naposled před 7 lety a nyní projde testem před blížící se Olympiádou. Biatlonisté budou muset překonat časový posun 8 hodin.

Jiné časové pásmo (o 4 hodiny více oproti SEČ) bude hrát roli i u předposlední zastávky Světového poháru. V ruské Ťumeni budou moci fanoušci od 9. března premiérově sledovat ta největší světová esa. Na Sibiři bude mimochodem letos finišovat Světový pohár běžců.

Sezóna stylově vyvrcholí v Oslu. Dění na slavném Holmenkollenu započne v pátek 17. března a tečku pak udělají hromadné starty v neděli 19. března.

uspořádané Světové poháry

Letošní zima však nebude jen o Světovém poháru. Od 22. února se v ruském Ostrově utkají o světové medaile junioři. Ještě předtím se mladé naděje představí od 2. do 5. února v Novém Městě na Moravě v rámci Mistrovství Evropy juniorů. České středisko je mimochodem spolu s Hochfilzenem a Pokljukou jediné, kde se v zimě uskuteční dvě různé akce pod hlavičkou IBU. Seznam velkým závodů doplňuje Mistrovství Evropy, které se od 25. ledna pojede v polském Duszniki-Zdrój.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *