Home > Téma > Průlet kalendářem Světového poháru: Závodit se bude jen v Evropě, NMNM čeká březnová premiéra

Průlet kalendářem Světového poháru: Závodit se bude jen v Evropě, NMNM čeká březnová premiéra

Vysočina Arena

Ryze evropské turné čeká po pěti letech biatlonovou elitu. První a poslední výstřely Světového poháru2019/2020 padnou na severu, karavana projede tradiční střediska, po dvou letech se podívá do Francie a opět i do Česka. Mistři světa budou dekorováni v únoru v Itálii.

Östersund, Švédsko

Sezónu zahájí smíšené dvojice a štafety 30. listopadu v dějišti posledního mistrovství světa. Týden závodění u jezera Storsjön završí štafety, což se na úvod sezóny stalo naposledy před 14 lety a na prstech jedné ruky bychom spočítali, kdo z činných závodníků si tento start pamatuje (třeba nesmrtelná Kaisa Mäkäräinenová nebo loučící se Michal Šlesingr). Historicky poprvé se sezóna zahájí větším počtem týmových než individuálních závodů.

Stadion v Östersundu
Foto: Stadion v Östersundu (Autor: Petr Slavík)

Hochfilzen, Rakousko

Štafety můžů i žen uvidí biatlonoví nadšenci také v Tyrolských Alpách od 13. do 15. prosince. Tato tradičně druhá zastávka je v kalendáři Světového poháru již od prvopočátku a momentálně posedmnácté v řadě.

Stadion v Hochfilzenu
Foto: Stadion v Hochfilzenu (Autor: Petr Slavík)

Le Grand-Bornand, Francie

Benjamínek v kalendáři pohostí biatlonovou špičku v čase předvánočním (19. – 22. 12.) teprve potřetí. Středisko v Savojských Alpách přivítalo Světový pohár prvně během ročníku 2013/2014. Dva dny před Štědrým dnem se tu pojedou první hromadné starty v sezóně.

Stadion v Annecy
Foto: Stadion v Le Grand-Bornand (Autor: Petr Slavík)

Oberhof, Německo

Po téměř třech týdnech „odpočinku“ načne biatlonový rok 2020 sprint žen 9. ledna v Durynském lese. Svou formu po Vánocích vyzkouší ženské i mužské štafety. Minulý rok se tu nadmíru vedlo bronzovým českým ženám a bramborovým mužům.

Stadion v Oberhofu
Foto: Stadion v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

Ruhpolding, Německo

V půli ledna (15. – 19.) se biatlonový kolotoč přesune k rakouským hranicím do Chiemgau Areny, která uspořádá už 51. Světový pohár. Vedle sprintů a stíhacích závodů se i tady pojedou, jako již tradičně, štafety.

Stadion v Ruhpoldingu
Foto: Stadion v Ruhpoldingu (Autor: Petr Slavík)

Pokljuka, Slovinsko

Vyšší nadmořská výška bude čekat na biatlonovou elitu v středisku v Julských Alpách od 23. do 26. ledna, poslední zastávce před rovněž vysoko položeným mistrovstvím světa. Na místě, kde Gabriela Koukalová a Markéta Davidová získaly premiérové medaile. Prožije naše nová naděje déjà vu v plánovaném vytrvalostním závodě?

Pokljuka
Foto: Areál v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Antholz, Itálie

Nejvýše položené středisko Světového poháru bude od 13. (smíšené štafety) do 23. února (hromadný start) pořadatelem mistrovství světa. Hostitel největšího počtu dílů Světového poháru v historii bude dekorovat šampióny již pošesté.

Südtirol Arena v Antholzi
Foto: Südtirol Arena v Antholzi (Autor: Petr Slavík)

Nové Město na Moravě, ČR

Křest nikoliv ohněm, ale sněhem, zažije Vysočina Arena historicky poprvé v březnovém termínu. Oblíbené středisko je sice mladším členem biatlonového kalendáře, ale také střediskem s největší návštěvností. Fandění může naplno vypuknout 5. března, diváci uvidí atraktivní štafety a na hromadné starty.

Nové Město na Moravě
Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

Kontiolahti, Finsko

Finské středisko pořádá, ač nepravidelně, závody Světového poháru stejně jako Östersund již třicet let. V této sezóně to bude od 12. do 15. března, kdy se pojedou také smíšené štafety, ve kterých se zde Češi stali v roce 2015 mistry světa.

Stadion v Kontiolahti
Foto: Stadion v Kontiolahti (Autor: Petr Slavík)

Oslo, Norsko

Světový pohár bude končit jak jinak než na Holmenkollenu, kam elitní seriál zavítá už potřicáté. Král a královna sezóny 2019/2020 se budou dekorovat 22. března.

Biatlonistky v Oslu
Foto: Biatlonistky v Oslu (Autor: Petr Slavík)

Kompletní program Světového poháru 2019/2020

Hlavní foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *