Home > Závody > První část francouzského šampionátu jasně ovládl Martin Fourcade

První část francouzského šampionátu jasně ovládl Martin Fourcade

Martin Fourcade

V pátek oslavil třicáté narozeniny a o víkendu si nadělil dva hezké dárky. Martin Fourcade ovládl první dva závody Samse Biathlon Summer Tour v Arçonu, které byly zároveň součástí Mistrovství Francie. V kategorii žen triumfovaly Enora Latuillièreová a Anaïs Bescondová.

Zkrácené sprinty pro M. Fourcada a Latuillièreovou

Biatlonisté a biatlonistky si v areálu Stade de Biathlon Florence Baverel vyzkoušeli netradiční sprint. Byl kratší a mohlo se při něm dobíjet. Na 7,5 km trati mužů triumfoval Martin Fourcade o více než půl minuty před Fabienem Claudem. O dalších pár sekund zpět byl Simon Desthieux, který o desetinu sekundy vyhrál souboj o bronz nad Quentinem Fillonem Mailletem.

Ženy závodily na 6 km. Nejrychleji tuto porci zvládla Enora Latuillièreová, o 2,7 sekundy pomalejší byla Anaïs Chevalierová. Bronz patřil Célii Aymonierové, když těsně zdolala nadějnou juniorku Lou Jeanmonnotovou.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky sprintu žen

Stíhačka přinesla double M. Fourcada a výhru Bescondové

Stíhací závody už se jely v klasickém režimu. Mezi muži nebylo pochyb o dalším vítězství Martina Fourcada. Suverén posledních let zaváhal jen na třetí střelbě, po které zamířil na dvě trestná kola. Ti největší soupeři ale chybovali víc. Konkrétně druhý Simon Desthieux udělal čtyři chyby. Naopak Aristide Bègue střílel s jedinou nepřesností a díky nejlepšímu času ve stíhačce povyskočil ze šestého místa až k bronzu.

Ve stíhačce žen si podobně dobře vedla Anaïs Bescondová. V jejím případě se ale jednalo o posun z pátého místa až na první. O 11 sekund pomalejší byla Lou Jeanmonnotová, která tak v Arçonu zanechala velmi dobrou stopu. Následoval minutový odstup a na jeho konci bronzová Enora Latuillièreová.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Výsledky stíhacího závodu žen

Francouzská Samse Biathlon Summer Tour bude mít ještě pokračování, a to 20. a 21. října.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *