Home > Novinky > Ricco Groß novým trenérem ruských mužů

Ricco Groß novým trenérem ruských mužů

Ricco Groß

Ricco Groß

Foto: Ricco Groß (© Biathlonrus.com)

Bývalý úspěšný německý biatlonista a nyní kouč Ricco Groß povede v příštích sezónách ruské muže. Ti loni moc nezářili, v pořadí Národů se umístili nejhůře za posledních šest let, a tak bylo logickým krokem odvolání trenéra Alexandra Kašperoviče.

Großovo první velké angažmá

Großova trenérská kariéra začala na pozici asistenta u německých žen, kde vydržel až do Olympijských her v Soči. V uplynulé sezóně měl na starosti německý tým v IBU-Cupu.

Během léta se spekulovalo, že se zanedlouho 45letý rodák z Bad Schlemy stane koučem ukrajinské reprezentace žen, ale nakonec přijal nabídku od Rusů. Jako hlavní trenér mužské reprezentace se uvázal až do konce sezóny 2017/2018.

„Mým dlouhodobým cílem je samozřejmě příprava ruského týmu na Olympijské hry v Koreji 2018. Musíme jít krok od kroku, potřebujeme se zlepšit a naplnit vlastní potenciál. Jsem přesvědčený, že pro nás může být Olympiáda dobrá. V ruském týmu je mnoho silných biatlonistů.“

Našlapaný kádr, ale bez Šipulina

Groß bude mít skutečně našlapaný kádr, ale bude v něm postrádat Antona Šipulina, jenž se připravuje individuálně, o čemž jsme už psali. Naopak v jeho sestavě nechybí Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško či Timofej Lapšin.

„Máme velmi silný tým mužů. Mým cílem je udělat ho ještě silnějším. Budeme pracovat tvrdě, abychom dosáhli exceletních výsledků. Je to pro mě velká výzva. Předtím jsem pracoval v Německu a teď, v Rusku, budu poprvé hlavním koučem, což sebou nese svobodu v rozhodování a náležitou zodpovědnost.“

Angažmá zahraničního trenéra je přitom u Rusů velmi neobvyklé. V posledních letech si můžeme pamatovat snad jen Wolfganga Pichlera u ruských žen. Jeho mise trvala jen dvě sezóny. Uvidíme, jestli ho jeho krajan překoná.

Použitý zdroj: Biathlonrus.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *