Home > Novinky > Rozhodčí odpustili Fourcadovi diskvalifikaci. Bylo by to drsné, shodli se

Rozhodčí odpustili Fourcadovi diskvalifikaci. Bylo by to drsné, shodli se

Martin Fourcade

Poslední závod letošní sezóny nebyl rozhodně klidným loučením. Výsledky se řešily ještě dlouho po jeho skončení, byť už nemohlo dojít k jejich změně. Martinu Fourcadovi totiž během první střelby hodil francouzský trenér zásobník, což je proti pravidlům. Diskvalifikace ovšem nepřišla a Fourcade zvítězil.

Výhra znamenala pro Francouze mimo jiné zisk malého křišťálového glóbu na úkor Simona Schemppa. Ten se sice po závodě nechal slyšet, že počínání Fourcada bylo proti pravidlům, ale nakonec německý tým od protestu upustil. Tohle gesto následně ocenil i Martin Fourcade a smekal před Němci pomyslný klobouk.

Podívejte se na celou situaci ještě jednou:

IBU k celé situaci vydala následující prohlášení:

„Na první střelbě zvedl Martin Fourcade ruku a podle pravidel žádal o pomoc: Neměl náboje ve svém zásobníku. Na jeho první výzvu nikdo z rozhodčích nereagoval. Znovu tedy volal na rozhodčí a vstal, ale nikdo neodpověděl. Fourcade vstal, aby mohl dostat podle pravidel do ruky zásobník, ale francouzský kouč mu ho hodil. Normálně to není podle pravidel povolené, nicméně jury rozhodla, že Fourcade udělal všechno podle pravidel a bylo by drsné ho diskvalifikovat za chybu jeho kouče.“

Po tomto rozhodnutí se samozřejmě vyrojila řada názorů. Některé poukazovaly na to, že by pravidla měla platit pro všechny a bez výjimek. Jiní zase ocenili citlivé gesto ze strany IBU.

Co myslíte vy? Zachovali se rozhodčí správně, když Francouze nediskvalifikovali?

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

4 thoughts on “Rozhodčí odpustili Fourcadovi diskvalifikaci. Bylo by to drsné, shodli se

  1. Samozřejmě ho měli diskvalifikovat!! Už zase máme nějakou “lepší sortu”, že?? Právě tenhleten bojovník proti dopingu by měl být vzorem v dodržování pravidel – ale tohle je vzor křivý a špatný – i když na vině je jak on sám (svou zapomětlivostí), tak i jeho trenér porušením pravidel; opravdu si myslí, že slavnému Martinovi projde všechno?!? Divím se Němcům; já být Schempp, tak proti rozhodčím i proti vlastním funkcionářům podám žalobu: okradli mě totiž o malý křišťálový globus! Doslova!!

  2. Nechal bych to na Němcích. Ti jediní byli poškozeni. Je také otázkou, co dělali rozhodčí, když nebyli schopni nový zásobník předat, ale do toho asi nikdo z nás nevidí. Pokud se neodvolali Němci, nemá smysl to řešit. A srovnání s ruským dopingem hodně kulhá. Fourcade s Michalem Šlesingrem protestují proti tomu, že v Rusku byl doping organizovaný státem a IBU s tím nic nedělá a navíc přiděluje Rusku závody jak pohárové tak mistrovské, což se v jiných takto postižených sportech neděje. Viz třeba postoje atletického bosse Sebastiana Coea.

  3. Je otázka,jak by se Němci a ostatní státy zachovaly,kdyby místo Foucarda se jednalo o Loginova.To by byl poprask,ať jsou všichni do hajzlu .Toho by hned diskvalifikovali,šmejdi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *