Home > Novinky > Rus Prokunin skončil jako trenér ukrajinských biatlonistek

Rus Prokunin skončil jako trenér ukrajinských biatlonistek

Julija Džimová

Jen jednu sezónu trvalo angažmá ruského trenéra Andreje Prokunina u ukrajinských žen. Nyní se čtyřicetiletý kouč rozhodl na vlastní žádost skončit.

Angažmá na Ukrajině nevypadalo tak, jak by si Andrej Prokunin představoval. „Formát práce, který mi navrhla ukrajinská federace, mi nevyhovuje. Jako trenér se chci rozvíjet, ale vzhledem k tomu, že hodně biatlonistek spolupracuje s individuálními kouči, k tomu nevidím dostatečný prostor.“

Pro vysvětlení: Ukrajinská jednička Julija Džimová se připravuje se slovinským týmem pod vedením Uroše Velepce, talentovaná Anastasija Merkušynová zase pracuje se svým otcem. A o zkušené sestry Valj a Vitu Semerenkovy se stará Hrihorij Šamraj.

Právě tato čtveřice tvořila bronzovou štafetu na Mistrovství světa v Östersundu. Úspěchem bylo i vítězství Džimové na úvod sezóny v Pokljuce, jinak se Ukrajinkám ve Světovém poháru příliš nedařilo. Na Mistrovství Evropy uspěla stříbrná Julija Žuravoková.

„Končím na dobré vlně. Máme medaile z mistrovství světa a Evropy, doufám, že v tom tým bude pokračovat. Tento rok mě obohatil a i já se snažil dát týmu vše, co jsem mohl. Děkuji všem za spolupráci,“ pronesl na závěr svého působení na Ukrajině Prokunin.

Ukrajinské biatlonistky budou podle všeho nadále trénovat individuálně. Vedle toho by měla vzniknout skupina složená převážně z mladých biatlonistek. O trenérském vedení se bude rozhodovat koncem dubna. Naopak u mužů jistě zůstává Slovák Juraj Sanitra, který letos dovedl k titulu mistra světa Dmytra Pidručného.

Zdroj: biathlon.com.ua
Foto: Julija Džimová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *