Home > Závody > Ruské tituly mají Jurlovová, Nikulinová, Babikov a Volkov

Ruské tituly mají Jurlovová, Nikulinová, Babikov a Volkov

Jekatěrina Jurlovová

Jekatěrina Jurlovová

Foto: Jekatěrina Jurlovová (© biathlonrus.com)

V ruském středisku Chanty-Mansijsk je stále živo. O víkendu se zde odjely sprinty a stíhací závody v rámci Mistrovství Ruska.

Sprinty pro Jurlovovou a Babikova

Zlato ve sprintu žen vybojovala podle očekávání petrohradská závodnice Jekatěrina Jurlovová. S větším odstupem následovala překvapivě druhá Olga Šesterikovová a bronz připadl Jekatěrině Šumilovové.

Ve startovní listině sprintu mužů chyběli Anton Šipulin či Jevgenij Garaničev, takže se první pozice uvolnily pro jiné. Ta nejvyšší pro Antona Babikova, jenž deklasoval všechny své soupeře včetně druhého Alexeje Volkova a třetího Sergeje Korastyleva.

Výsledky sprintu žen: 1. Jekatěrina Jurlovová (1), 2. Olga Šesterikovová (1), 3. Jekatěrina Šumilovová (1), 4. Anna Nikulinová (1), 5. Anastasija Zagorujková (3)

Výsledky sprintu mužů: 1. Anton Babikov (1), 2. Alexej Volkov (1), 3. Sergej Korastylev (0), 4. Alexej Slepov (3), 5. Dmitrij Malyško (3)

Stíhací závody ovládli Nikulinová a Volkov

Ženský stíhací závod těsně vyhrála Anna Nikulinová z Novosibirsku. Další dvě medaile putovaly do Ťumeně, k druhé Anastasiji Zagorujkové a třetí Olze Šesterikovové. Zlatá ze sprintu Jekatěrina Jurlovová se na start nepostavila.

Mezi muži zvítězil Alexej Volkov z pořádajícího oddílu. Za ním skončil vítěz sprintu Anton Babikov a pro třetí příčku si přijel veterán Ivan Čerezov, jenž se tak velmi důstojně loučí s kariérou.

Výsledky stíhacího závodu žen: 1. Anna Nikulinová (1), 2. Anastasija Zagorujková (3), 3. Olga Šesterikovová (1), 4. Irina Usluginová (0), 5. Uljana Kajševová (0)

Výsledky stíhacího závodu mužů: 1. Alexej Volkov (1), 2. Anton Babikov (3), 3. Ivan Čerezov (1), 4. Dmitrij Ivanov (1), 5. Dmitrij Malyško (6)

Ruský šampionát vyvrcholí v úterý a ve středu štafetami a hromadnými starty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *