Home > Závody > Rusko získalo na závěr letního MS tři zlata. Šipulin má stříbro

Rusko získalo na závěr letního MS tři zlata. Šipulin má stříbro

Anton Šipulin

Rozdalo se 10 zlatých medailí a 8 z nich zůstalo doma. Rusové naprosto ovládli Mistrovství světa v letním biatlonu v Čajkovském, což podtrhli třemi výhrami v poslední den. Největší favorit Anton Šipulin mezi vítězi nebyl, ale spravil si chuť alespoň stříbrem.

Stíhací závod juniorek: Ruské pódium

Kristina Rezcovová měla dobře nakročeno k zopakování triumfu ze sprintu. Po první střelbě měla na svou krajanku Nataliju Uškinovou náskok více než minuty. V cíli na ni ale podobný čas ztratila. Během tří dalších střeleb totiž nasbírala 7 chyb.

To Uškinová absolvovala na cestě za zlatem pouze jedno trestné kolo. Šestkrát kroužila Valerija Vasněcovová, ale i tak jí to stačilo na bronz. Rusko zabralo kompletní pódium.

Výsledky stíhacího závodu juniorek
Analýza závodu

Stíhací závod mužů: Na čele Volkov se Šipulinem

První polovina stíhacího závodu mužů nabídla zajímavý souboj mezi Alexejem Volkovem a Vladimirem Čepelin. Nejprve oba stříleli čistě a pak spolu objeli jedno trestné kolo. Pro Volkova to byla první a poslední chyba v závodě, Čepelin pak přidal další tři.

Bělorus tak z první příčky klesl až na šestou. Volkov se naopak dočkal výhry, když o 43,7 sekund porazil Antona Šipulina. Ten se sice znovu nevyvaroval čtyř chyb na střelnici, ale opět výborně běžel. S bronzem odjede domů do Bulharska Krasimir Anev.

To Tomáši Hasillovi se nepovedlo uhájit medailovou pozici a skončil pátý. Dostal se před něj ještě další z řady domácích borců Sergej Kljačin, který startoval až z 18. místa.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Analýza závodu

Stíhací závod žen: Poslední závod a vítězství pro Slepcovovou

Světlana Slepcovová si svůj poslední závod v kariéře beze zbytku užila. Využila výhodné pozice ze sprintu a ovládla stíhací závod stylem start-cíl. Radost jí nezkazilo ani pět chyb vestoje. Ukrajinku Nadiju Bjelkinovou i tak udržela o 11 sekund za svými zády.

Pět trestných okruhů měla v nohách i druhá ze sprintu Paulína Fialková. Slovenka ale znovu dobře běžela a uhájila alespoň bronz před skupinkou pronásledovatelek. Tu vedla čtvrtá Ruska Olga Dmitrijevová. Těsně za ní proťaly cílovou pásku Lotyška Baiba Bendiková a Běloruska Darja Jurkevičová.

Výsledky stíhacího závodu žen
Analýza závodu

Stíhací závod juniorů: Na závěr ukrajinský triumf

Včera brali Rusové ve sprintu juniorů všechny tři medaile, dnes se museli spokojit se stříbrem a s bronzem. Do stíhacího závodu vůbec neodstartoval včera třetí Nikita Poršněv, jeho kolegové zase neměli střelecky ideální den.

Igor Malinovskij i Vasilij Tomšin udělali na střelnici pět, resp. sedm chyb, čehož využil Ukrajinec Taras Lesjuk. Po dvou nulách na ležce sice chyboval třikrát vestoje, ale i přesto dojel do cíle o 18 sekund před Malinovskijem. Pátého Tomšina vystřídal na stupních vítězů třetí Stepan Parfenov.

Výsledky stíhacího závodu juniorů
Analýza závodu

Medailové pořadí po 10 z 10 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 8 5 5 18
2. ukr 1 2 1 4
3. blr 1 1 1 3
4. svk 0 2 2 4
4. bul 0 0 1 1

Foto: Anton Šipulin (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *