Home > Novinky > Rusové nominovali na MS i dopingové hříšníky Loginova a Starychovou

Rusové nominovali na MS i dopingové hříšníky Loginova a Starychovou

Alexandr Loginov

Ruští trenéři včera zveřejnili dlouho očekávanou nominaci pro Mistrovství světa v Hochfilzenu. Mezi 14 jmen se nakonec vešla i dvojice, která ještě minulý rok pykala za užití dopingu.

Osm mužů pro Hochfilzen

Trenér mužů Ricco Groß bere do Hochfilzenu hned osm mužů. Nikdo nemohl pochybovat o nominaci tria Anton Šipulin, Anton Babikov a Maxim Cvetkov, které už se letos ve Světovém poháru prosadilo na stupně vítězů. Také Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev a Dmitrij Malyško dokázali zajet několik dobrých výsledků.

Pro Alexeje Volkova a Alexandra Loginova pak mluvily především skvělé výsledky v IBU Cupu na na Mistrovství Evropy. Tam získal Loginov dokonce tři zlaté medaile. Jeho účast na Mistrovství světa je však minimálně kontroverzní, jelikož mu nedávno vypršel trest za užití dopingu.

Dva dopingoví hříšníci

Ruští biatlonisté přitom před časem podepsali výzvu Martina Fourcada, Michala Šlesingra a Lowella Baileyho, podle které by právě dopingoví hříšníci nemohli v budoucnu startovat na olympijských hrách a světových šampionátech. Své podpisy později odvolali kvůli odmítnutému zařazení bodu o zákazu terapeutických výjimek.

I v týmu žen najdeme dopingem poskvrněné jméno. Irina Starychová prožila také úspěšný návrat po vypršení trestu, když vybojovala tři zlaté medaile na Mistrovství Evropy. Jedničkou týmu bude vítězka z Nového Města Tatjana Akimovová, jasnou nominaci měly i Olga Podčufarovová a Jekatěrina Glazyrinová. Pak vyhrála zkušenost v podobě Darji Virolajnenové a Světlany Slepcovové.

Nominace Ruska na MS v Hochfilzenu

Ženy: Tatjana Akimovová, Darja Virolajnenová, Jekatěrina Glazyrinová, Olga Podčufarovová, Světlana Slepcovová, Irina Starychová

Muži: Anton Babikov, Alexej Volkov, Jevgenij Garaničev, Matvej Jelisejev, Alexandr Loginov, Dmitrij Malyško, Anton Šipulin

Zdroj: biathlonrus.com
Foto: Alexandr Loginov (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “Rusové nominovali na MS i dopingové hříšníky Loginova a Starychovou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *