Home > Závody > Šantora přidal další bronz do české sbírky! Zlato zůstalo v Rumunsku

Šantora přidal další bronz do české sbírky! Zlato zůstalo v Rumunsku

Marius Ungureanu

Marius Ungureanu

Foto: Marius Ungureanu (© Facebook SBWCH Cheile Gradistei 2015)

I poslední den šampionátu přinesl českou medaili. Postaral se o ni Ondřej Šantora, jenž obsadil ve stíhačce juniorů třetí místo. Zlato slavili domácí Rumuni a konkrétně Marius Ungureanu. Stříbro získal Rus Aleksej Čulev.

Rumun na čele

Do stíhacího závodu vkládali velké naděje domácí Rumuni, jelikož jejich oblíbenec Marius Ungureanu startoval pouhých sedm vteřin za vítězem včerejšího sprintu Ukrajincem Antonem Myhdou. Oba dva zastříleli na první střelbě za nula, ale Myhda rychlejšímu Rumunovi nestíhal – ztrácel už 17 vteřin. České fanoušky trochu zpražil dvěma chybami ze třetí pozice startující Jan Burian. Byl z toho propad na 6. místo a uvolnění medailové pozice Rusovi Dmitriji Koldajevovi.

Myhda chybuje

Ještě líp to pro domácí začalo vypadat po druhé střelbě. Ungureanu sice jednou netrefil, ale jeho konkurent Myhda si vedl hůř a se dvěma chybami kles na 6. příčku. Na druhou pozici se tak dostal Koldajev, jemuž se přibližovali Poláci Rafal Penar a Mateusz Janik. Burianovi odcházel i včera výborný běh, znovu minul a na jeho 11. příčku už se tlačil další Čech – Ondřej Šantora.

Šantora jde nahoru

Na první trojce přišly tři chyby Ungureana, ale stejně si udržel vedení, protože běžel rychle. Na provizorní stupně vítězů se posunuly Janik a Ukrajinec Oleksandr Morjev. Ze 14. pozice startující Šantora se stále posouval nahoru, třetí střelba mu vyšla na výbornou a držel už 7. místo.

České pendolino

Další dvě chyby přidal na závěrečné stojce Ungureanu, ale udržel si náskok 13,6 sekundy na Janika. Vzhledem k Rumunově běžecké formě se zdálo zlato pro pořadatelskou zemi velmi reálné. Kousek za Polákem stanul Rus Aleksej Čulev, jenž za celý závod nechal nesklopený jen jeden terč. A čtvrté místo? To držel Šantora! Ondra ke dvěma chybám z úvodní střelby přidal už jen jednu na závěr. Navíc byl nejrychlejší ze všech! Na medaili ztrácel ale něco kolem půl minuty? Je to ještě hratelné?

Pro Ondřeje Šantoru ano! Janik nevydržel tempo českého Pendolina a podlehl mu o pět vteřin. I v závěrečný den se tak ČR dočkala medaile. Ta nejcennější ale zůstala v Rumunsku zásluhou Ungureana, stříbro pak vybojoval Aleksej Čulev.

Na Janika zbylo smutné čtvrté místo. Koldajev s Morjevem zopakovali svá umístění ze sprintu, skončili pátý a šestý. O Německu dal vědět 7. Christian Heß, 8. nakonec doběhl Penar, 9. příčka připadla Rusovi Igoru Proščenkovi a desítku nejlepších orámoval Bělorus Anton Smolski.

Ve třetí desítce jsme nalezli další tři české biatlonistky v pořadí 20. David Španihel, 22. Ondřej Hošek a 26. Jan Burian.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *