Home > Preview > V Sarajevu začíná Evropský olympijský festival mládeže i s 8 českými biatlonisty

V Sarajevu začíná Evropský olympijský festival mládeže i s 8 českými biatlonisty

Jonáš Mareček

Bosenské Sarajevo hostí od 12. do 15. února Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), jehož součástí je i biatlon. Talentovaní biatlonisté zabojují o cenné kovy ve sprintech, vytrvalostních závodech a smíšené štafetě. Závodit se bude v areálu Dvorišta, který je položený 1350 metrů nad mořem.

Evropským olympijským festivalem mládeže prošla řada biatlonových hvězd. Mezi medailisty se zapsali Johannes Thingnes Bø, Laura Dahlmeierová, Ondřej Moravec, Emil Hegle Svendsen, Tora Bergerová, Anton Šipulin, Anaïs Bescondová, Olena Pidhrušná, Dominik Landertinger nebo Sebastian Samuelsson.

Na posledním EYOFu, který se konal před dvěma lety v tureckém Erzurumu, vybojoval zlato ve sprintu Vítězslav Hornig. V kategorii chlapců na něj budou chtít navázat Luděk Abrahám, Josef Kabrda, Ondřej Mánek a Jonáš Mareček. Závody děvčat absolvují Bára Babánková, Zuzana Doležalová, Tereza Grossmannová a Renáta Trejbalová.

Program EYOF Sarajevu
12. 2. 10:00 Sprint chlapců
12. 2. 13:00 Sprint děvčat
13. 2. 10:00 Vytrvalostní závod chlapců
13. 2. 13:00 Vytrvalostní závod děvčat
15. 2. 10:00 Smíšená štafeta

Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

7 thoughts on “V Sarajevu začíná Evropský olympijský festival mládeže i s 8 českými biatlonisty

  1. V oficiálních listinách – startovní i výsledkové – jsem četl Bára BABÁNKOVÁ, vy ale píšete BARÁNKOVÁ. Teď nevím, co je správně, protože se musím přiznat, že mi není jméno téhle dorostenky vůbec povědomé (na rozdíl od např. Mánka, Marečka či Doležalové). Víte, jaké příjmení je správné? Případně máte o ní nějaké informace (kupř. Mánek závodil za Vimperk)?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *