Home > Závody > Schempp přidal v Arberu druhý mistrovský titul. Herrmannovou zdolala K. Horchlerová

Schempp přidal v Arberu druhý mistrovský titul. Herrmannovou zdolala K. Horchlerová

Simon Schempp

První polovina německého šampionát v letním biatlonu vyšla skvěle Simonu Schemppovi. K sobotní výhře ve sprintu dnes v Arberu přidal i triumf ve stíhačce. Naopak Denise Herrmannová tentokrát nestačila na Karolin Horchlerovou.

Denise Herrmannová sice zvládla odstřílet čistě obě ležky, ale na stojkách zaznamenala hned pět chyb. Kvůli tomu nakonec dojela do cíle jako druhá o 16 sekund za Karolin Horchlerovou, která na střelnici nezaváhala.

Z osmé příčky se až k bronzu propracovala dvakrát nepřesná Vanessa Hinzová. Nejlepší ze švýcarských hostů byla čtvrtá Lena Häckiová.

Ve stíhacím závodě mužů si první dvě pozice pohlídali Simon Schempp a Johannes Kühn. Schempp minul celkem tři terče, o 16 sekund druhý Kühn čtyři.

Benedikt Doll se po pěti chybách propadl ze třetí příčky na sedmou. Jeho pozici zaujmul s jedenáctkou startující Philipp Horn, který absolvoval jen dvě trestná kola.

Druhá polovina německého šampionátu se odehraje v Ruhpoldingu, kde jsou už v pátek na programu běžecké závody. O víkendu se pojedou hromadné starty a štafety.

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Simon Schempp (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *