Home > Novinky > Schempp vynechává další kola Světového poháru. Dahlmeierová se chystá pouze do Canmore

Schempp vynechává další kola Světového poháru. Dahlmeierová se chystá pouze do Canmore

Laura Dahlmeirová

Bývalý vůdce mužského německého týmu Simon Schempp již dávno v letošním ročníku Světového poháru ztratil šance na umístění mezi elitní desítkou, kam dříve s přehledem patřil. Proto se nyní chce připravit alespoň na vrchol sezóny ve švédském Östersundu, vynechává tedy obě kola zámořských závodů. Dahlmeierová má zase v plánu ukázat se pouze v kanadském Canmore.

Simon Schempp zažívá svou nejhorší sezónu za dlouhé roky. Nejlepší umístění zaznamenal v prvním závodě letošního ročníku, od té doby šly jeho výsledky výrazně dolů. Po vynechání závodů v Ruhpoldingu a Antholzi se tak Schempp rozhodl dát přednost přípravě i před závody v Americe. Závodní atmosféru ještě před Mistrovstvím světa si pak chce Schempp znovu vyzkoušet v rámci Mistrovství Evropy v běloruském Raubiči. Členové německého realizačního týmu jsou přesvědčeni, že to je pro Schemppa správná cesta, jak najít zpět svou ztracenou formu. Ostatní hvězdy mužského německého týmu v zámoří chybět nebudou.

Narozdíl od svého partnera se zpět do závodů vrací Franziska Preußová, která kvůli nemoci vynechala zastávka v italském Antholzi. Laura Dahlmeierová rovněž odcestovala s týmem do zámoří, měla by se však vrátit dříve. Dahlmeierová totiž chce absolvovat pouze závody v Canmore a vynechat zastávku v Soldier Hollow. Po několika onemocněních, která Dahlmeierovou trápila v této sezóně, se chce více soustředit na regeneraci a tréninky.


Nominace Německa na SP v Canmore

Muži: Benedikt Doll, Johannes Kühn, Erik Lesser, Philipp Nawrath, Arnd Peiffer, Roman Rees

Ženy: Laura Dahlmeierová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Karolin Horchlerová, Vanessa Hinzová, Franziska Preußová

Zdroj: sport.de

Foto: Laura Dahlmeirová (Autor: Václav Mudra)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *