Home > Novinky > Sestry Fialkovy podepsaly reprezentační smlouvu a pojedou do Pokljuky

Sestry Fialkovy podepsaly reprezentační smlouvu a pojedou do Pokljuky

Paulína Fialková

Od srpna trval konflikt mezi Slovenským biatlonovým svazem a sestrami Fialkovými o podpis reprezentační smlouvy. Hrozilo tak, že Paulína a Ivona Fialkovy nebudou moci reprezentovat Slovensko v nadcházející sezóně. Včera se proto sešli zástupci obou stran a ukončili měsíce táhnoucí se spor.

Dohoda na poslední chvíli

Problematickým bodem reprezentační smlouvy byly především marketingové záležitosti. Biatlonistky by totiž ani mimo reprezentační akce nemohly propagovat jiné subjekty než partnery svazu bez souhlasu samotného Slovenského biatlonového svazu.

Naopak právě svazové partnery dle smlouvy musí biatlonisté ve svém volném čase propagovat bez nároku na honorář. To se sestrám Fialkovým nelíbilo a odmítly tak smlouvu podepsat.

Dlouho to tak vypadalo, že biatlonistkám nebude povolen start v závodech Světového poháru. Zelenou od svazu dostaly Ivona Fialková a Paulína Fialková pouhé čtyři dny před prvním závodem. K dohodě mezi oběma stranami došlo na půdě Slovenského olympijského výboru, který nechtěl dopustit, aby Fialkovy v příští sezóně nereprezentovaly Slovensko.

Včerejší jednání trvalo dlouhých jedenáct hodin a zúčastnily se ho obě strany se svými právními zástupci i viceprezident Slovenského olympijského výboru. Celý den byl velmi náročný pro obě strany, po mnoha diskuzích se však podařilo najít kompromis, na který jsou všichni aktéři ochotní přistoupit a biatlonové sestry tak konečně podepsaly smlouvu. Mohou tedy začít plánovat cestu do Pokljuky.

Starší ze sester Paulína po podpisu smlouvy neskrývala radost a úlevu. „Byly to opravdu těžké hodiny, ale i celkově poslední měsíce. Jsem velmi ráda, že jsme dospěli k tomu, k čemu jsme dospěli. Chci vyjádřit obrovský vděk všem fanouškům i státu, který se k celé věci správně postavil a díky tomu jsme dnes mohli jednat a dohodnout se na znění smlouvy. Mohu slíbit, že udělám vše, co je v mých silách pro to, abych dokázala svými výsledky vrátit společnosti i státu jejich podporu.“

Na čem přesně se svaz s biatlonistkami dohodl, nechtěla Paulína Fialková prozradit. „Nechci mluvit konkrétně o těch ustanoveních, je toho strašně moc. Podstatné je, že jsme našli kompromis a právě tento kompromis mi umožňuje reprezentovat a dělat sport, který miluji. Jsem za to vděčná.“

Paulína FialkováFoto: Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

Budou Fialkovy na startu už při nedělních štafetách?

Paulína přiznává, že to pro ni bylo psychicky i fyzicky velmi náročné období, které vyvrcholilo včerejším maratonem jednání a diskuzí. „Je to pro nás nová situace a musíme se s tou psychikou nějak vypořádat. Myslím si však, že se díky tomu, co se stalo, staneme ještě odolnějšími sportovkyněmi. Už jsem ve svém životě zažila okamžiky, které na první pohled vypadaly jako tragédie, ale na druhou stranu jsem se díky nim dokázala odrazit. Věřím, že to bude i tento případ.“

Kvůli zdlouhavému procesu sestry odloží o den odjezd do Slovinska a zatím nedokážou říct, zda nastoupí už v neděli ve smíšených štafetách. „Těžko říct, musíme se ještě domluvit s trenéry. Oni nám řeknou, jak moc si myslí, že nás to mohlo ovlivnit. Záleží také, jak na tom budeme fyzicky a zdravotně. Zatím to tedy nemohu vyvrátit ani potvrdit,“ dodala mladší Ivona.

Zdroje: dennikn.sksport.pravda.sk

Hlavní foto: Paulína Fialková (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Sestry Fialkovy podepsaly reprezentační smlouvu a pojedou do Pokljuky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *