Home > Závody > IC Idre: První závod sezóny vyhrál Babikov. Štvrtecký potěšil rychlým během

IC Idre: První závod sezóny vyhrál Babikov. Štvrtecký potěšil rychlým během

Anton Babikov

Ve švédském Idre dnes dopoledne úvodním sprintem můžů na 10 km odstartovala sezóna IBU Cupu. Vítězem se stal po bezchybném výkonu Rus Anton Babikov (0+0). Našim závodníkům se bohužel příliš nedařilo a nejlepší z nich, Jakub Štvrtecký (1+3), nakonec obsadil až 35. místo.

Babikov si počínal s přehledem

V Idre se představilo hned několik závodníků, kteří už jinak stabilně závodí ve Světovém poháru. Nejvíce se jednoznačně dařilo Antonu Babikovovi, který předvedl čistou střelbu a čtvrtý nejlepší běž a s přehledem zvítězil. Na 2. místě skončil po bezchybném výkonu na střelnici Francouz Aristide Bègue a 3. místo vybojoval především zásluhou nejrychlejšího běhu Němec Lucas Fratzscher (1+1).

Na 4. místě závod dokončil díky bezchybné střelbě Rus Sergej Korastylev (0+0) a hned za ním se ve výsledkové listině objevily další dva závodníci, kteří už mají zkušenosti ze Světového poháru, pátý Fredrik Gjesbakk (0+2) a šestý Simon Fourcade (0+1).

Fredrik Gjesbakk se o stupně vítězů a možný souboj s Antonem Babikovem o vítězství připravil 2 chybami na stojce. Do první desítky se ještě vešli Florent Claude (1+1), Jurij Šopin (0+1), Philipp Nawrath (1+0) a veterán, který si ještě prodlužuje kariéru, Daniel Mesotitsch (0+0).

Fredrik GjesbakkFoto: Fredrik Gjesbakk (Autor: Jiří Zaňát)

Českým závodníkům to nestřílelo

Nejlepším z trojice Čechů byl ten nejmladší, v cíli 35. Jakub Štvrtecký (1+3). V IBU Cupu debutující junior velmi dobře běžel, připsal si celkově šestý nejlepší čas a v posledním kole byl dokonce třetí, ale hlavně nepovedená stojka ho připravila o mnohem lepší umístění.

Jakub ŠtvrteckýFoto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

Na 44. místě závod dokončil Milan Žemlička (1+2), který zaznamenal tři chyby na střelnici a ani na trati neoslnil. Ještě o 10 příček níže se nacházel Ondřej Hošek (1+3). I jeho zradila střelba vestoje.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
35. Jakub Štvrtecký 1+3 +8,4 6.
44. Milan Žemlička 1+2 +1:12,0 42.
54. Ondřej Hošek 1+3 +1:20,3 47.

*časy střeleckých položek v oficiálních výsledcích chybí

Od 13:00 bude IBU Cup v Idre pokračovat sprintem žen na 7,5 km, do kterého nastoupí čtyři české reprezentantky. S číslem 11 se na trať vydá Ludmila Horká, 37 bude mít na startu Anna Tkadlecová, 65 Natálie Jurčová a číslo 79 Tereza Vinklárková.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Idre: První závod sezóny vyhrál Babikov. Štvrtecký potěšil rychlým během