Home > Téma > Sezóna ve znamení nadvlády Gabriely Soukalové a Martina Fourcada

Sezóna ve znamení nadvlády Gabriely Soukalové a Martina Fourcada

Gabriela Soukalová a Martin Fourcade

Jeden velký a čtyři malé glóby pro Martina Fourcada, jeden velký a tři malé pro Gabrielu Soukalovou. Taková nadvláda se v biatlonovém prostředí moc často nevidí.

Martin Fourcade ovládl Světový pohár už popáté v řadě. Jeho letošní zisk 1151 bodů byl druhým nejvyšším v kariéře. Lépe si vedl jen v sezóně 2012/2013, kdy rovněž stejně jako nyní ovládl krom celkového pořadí i všechny individuální disciplíny. To se vedle něj v historii biatlonu povedlo už jen jeho krajanovi Raphaëlu Poiréemu. Vzhledem k zisku čtyř zlatých medailí na Mistrovství světa v Oslu můžeme prohlásit: Tohle byl Fourcadův životní ročník.

Nejlepší chvilky v kariéře zažila samozřejmě i Gabriela Soukalová. V celkovém hodnocení SP byla před letoškem nejlépe na čtvrté pozici v olympijské sezóně 2013/2014. Tehdy získala 613 bodů, teď 1074. Svým soupeřkám sice nedala takové KO jako Francouz, přesto byla její jízda výjimečná. V počtu získaných glóbů ji v minulosti předčily pouze Norka Tora Bergereová a legendární Švédka Magdalena Forsbergová, která světovému biatlonu udávala tempo na přelomu tisíciletí. Tyhle dvě ženy získaly velký křišťálový glóbus a k němu čtyři malé za individuální disciplíny. Soukalová za nimi tedy zaostala o jeden malý glóbus, což už se povedlo jen další z Norek Liv Grete Poiréeové. Vskutku vybraná společnost.

Vytrvalostní závod mužů: 1. M. Fourcade fra, 2. Eder aut, 3. Landertinger aut

Závod s hromadným startem mužů: 1. M. Fourcade fra, 2. Fillon Maillet fra, 3. Šipulin rus

Štafeta mužů: 1. Norsko nor, 2. Rusko rus, 3. Německo ger

Sprint žen: 1. Soukalová cze, 2. Dorinová Habertová fra, 3. Wiererová ita

Stíhací závod žen: 1. Soukalová cze, 2. Wiererová ita, 3. Dorinová Habertová fra

Vytrvalostní závod žen: 1. Wiererová ita, 2. Dorinová Habertová fra, 3. Soukalová cze

Závod s hromadným startem žen: 1. Soukalová cze, 2. Dorinová Habertová fra, 3. Dahlmeierová ger

Štafeta žen: 1. Německo ger, 2. Ukrajina ukr, 3. Francie fra

Smíšená štafeta: 1. Norsko nor, 2. Německo ger, 3. Francie fra