Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Chanty-Mansijsku 2016

Cílová rovinka: Světový pohár v Chanty-Mansijsku 2016

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Gabriela Soukalová sklízela křišťálové glóby a Rusové neporučili ani svým závodníkům, ani větru. Jaké ještě bylo finále Světového poháru v Chanty-Mansijsku?

Hvězdy

Gabriela Soukalová

Prezident IBU Anders Besseberg očekával dramatický souboj o velký křišťálový glóbus až do samotného konce. Mýlil se. Gabriela Soukalová ukázala svou extratřídu už ve sprintu, kde druhým místem prakticky rozhodla o svém celkovém triumfu. Krom velkého glóbu si navíc z Ruska odvezla i tři jeho malé bratříčky.

Big Crystal Globe smile!

Fotka zveřejněná uživatelem Jerry Kokesh (@biathlonworld14),

Simon Schempp

Na Mistrovství světa vyhořel, tak si alespoň trochu spravil chuť na Sibiři. Simon Schempp nejprve těsně prohrál bitvu o zlato ve sprintu, ale ve stíhacím závodu už se dočkal.

Kaisa Mäkäräinenová

Chanty-Mansijsk poznalo jen jedno vítězku. Kaisa Mäkäräinenová vyladila formu ke konci sezóny opravdu geniálně a to nejen co se běhu týká. Z 30 terčů minula jen tři, což pro Finku znamená hodně neobvyklou 90% úspěšnost.

Tim Burke

Ve 34 letech ještě rozhodně neřekl poslední slovo. Tim Burke obsadil v Chanty-Mansijsku dvakrát 6. místo, čímž si na samotném konci sezóny stanovil nejlepší výsledky. Těšit ho mohl mimo jiné parádní běh.

Překvapení

Julian Eberhard

Tradičně patří k těm nejrychlejším biatlonistů, o to hůře však střílí. Tohle ovšem neplatilo na Sibiři, minimálně ne ve sprintu. Tam se Julian Eberhard vyvaroval chyb a vybojoval premiérové vítězství své kariéry.

Justine Braisazová

Dorinové Habertové roste nástupkyně. Justine Braisazové letos bude teprve 20 let a už atakovala v závodě Světového poháru stupně vítězů. Ze sprintu vytěžila čtvrté místo.

Zklamání

Domácí

Zažili nejhorší Mistrovství světa v dějinách, ale následný domácí Světový pohár byl snad ještě horší. Rusové nejenže nezískali ani jeden pódiový výsledek, dokonce se nikdo z nich nedostal do elitní desítky. Nejvýše se prokousala ve sprintu 12. Tatjana Akimovová.

Martin Fourcade

To nejhorší si Martin Fourcade schoval na konec. Nikdo nechápal, když ve sprintu vyrobil hned vleže tři chyby. Čtvrtou přidal vestoje a skončil až na 40. místě. Do stíhačky už ani nenastoupil.

Veronika Vítková

Zase ty ležky… Veronika Vítková si asi před odletem do Ruska nemyslela, že nezíská ani jeden bod. Ve sprintu měla bilanci 2+1, což stačilo jen na 46. příčku. Stíhačku vzdala po tom, co vleže nastřádala celkem čtyři nepřesnosti.

Co se také stalo?

Srážka s Ruskou

Na každou zastávku Světového poháru připadá alespoň jeden problematický odjezd Gabriely Soukalové ze střelby. Nyní se ve sprintu srazila se zkušenou Ruskou Světlanou Slepcovovou.

soukalova

Korejský bod

Po 6 letech se Jižní Korea dočkala bodového zisku. Tenkrát skončila 39. ve vytrvalostním závodě v Antholzi Ji-Hee Munová. Stejná závodnice měla na svědomí i nynější 40. místo ve sprintu.

Vichřice

Nedělního program musel být kvůli silnému větru, který dosahoval rychlosti až 60 km/h, kompletně zrušen. A jury udělala dobře. Vždyť sibiřská vichřice povalila i sloup s osvětlením.

vichrice

Bez galavečeru

Biatlonisté se těšili na galavečer s předáváním glóbu, ten se však nakonec neuskutečnil. IBU ho zrušila, neboť se podle jejího mínění někteří aktéři loni chovali nedůstojně. Prezident IBU Anders Besseberg zřejmě nepřekousl, že ho mírně podnapilý Johannes Bø začal parodovat.

Výrok týdne

„Říkala jsem si, že se mi ještě nepoštěstilo jet dvacet trestných kol za jediný závod, tak že to dneska zažiju. A ono se mi to nepodaří ani teď.“ – Gabriela Soukalová ke zrušenému hromadnému startu (iDNES.cz)

Výsledky Světového poháru v Chanty-Mansijsku
Disciplína Výsledky
Sprint žen Výsledky
Sprint mužů Výsledky
Stíhací závod žen Výsledky
Stíhací závod mužů Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *