Home > Závody > Simon Desthieux završil na francouzském šampionátu zlatý hattrick

Simon Desthieux završil na francouzském šampionátu zlatý hattrick

Simon Desthieux

Před měsícem v Prémanonu vyhrál jeden ze dvou závodů, o tomto víkendu v Arçonu nenašel přemožitele ani jednou. Simon Desthieux využil nejlepší výchozí pozici ze sprintu a ve stíhacím závodě získal třetí titul mistra Francie. Ženskou stíhačku ovládla Anaïs Bescondová.

Nejzkušenější z Francouzek Anaïs Bescondová předvedla skvělou stíhací jízdu, když se s číslem sedm propracovala až k vítězství. Klíčem k úspěchu byla dobrá střelba, trefila 18 z 20 terčů.

Vítězka sprintu Justine Braisazová musela na čtyři trestná kola a nakonec dojela o 15 sekund za Bescondovou. O minutu víc ztrácela třetí Julia Simonová, která udělala pět chyb.

Do stíhacího závodu vyjížděli prakticky současně Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. Jenže druhý jmenovaný nasbíral postupně šest chyb a těsně se nevešel na stupně vítězů.

Desthieux absolvoval sólo jízdu za vítězstvím, které neohrozily ani tři nepřesnosti. Druhý Martin Fourcade sice chyboval jen dvakrát, ale ztratil 44 sekund. Po závodě serveru SkiChrono řekl, že se stejně jako včera necítil dobře na lyžích. Bronz bral dvakrát nepřesný Émilien Jacquelin.

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Simon Desthieux (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *