Home > Závody > Druhou část francouzského šampionátu zahájili vítězně Braisazová a Desthieux

Druhou část francouzského šampionátu zahájili vítězně Braisazová a Desthieux

Justine Braisazová

V Arçonu tento víkend probíhá druhá polovina francouzského šampionátu v letním biatlonu. Sobotní deštivé sprinty vyhráli Justine Braisazová a Simon Desthieux, bezchybný Martin Fourcade bral jen bronz.

Justine Braisazová zažívá úspěšný podzim. V září slavila v Prémanonu dvě stříbra, nyní se dočkala zlata. Udělala sice tři chyby, ale na trati byla nejrychlejší a druhou Myrtille Bègueovou porazila o 22 sekund. Begueová chybovala jen jednou a navázala na výkony z první poloviny šampionátu, ze které si odnesla dva bronzy.

Jedno trestné kolo absolvovala také třetí Célia Aymonierová, na Braisazovou ztratila 27 sekund. Vítězka předešlých dvou závodů v Prémanonu Julia Simonová skončila tentokrát pátá po tom, co minula vleže čtyři terče.

Ani na třetí pokus nezískal Martin Fourcade na francouzském šampionátu zlato. Dnes v Arçonu pro to nemohl na střelnici udělat víc, trefil 10 z 10, ale běžecky se mu nevedlo a dojel až třetí se ztrátou půl minuty na nejlepší dvojici.

O vítězství bojovali jednou nepřesní Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. Dvě sekundy nakonec rozhodly ve prospěch Desthieuxe, který tak získal druhý letošní titul mistra Francie.

Francouzský šampionát v Arçonu vyvrcholí zítřejšími stíhacími závody.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Foto: Justine Braisazová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *