Home > Novinky > Šipulin chybí v ruské nominaci pro prosincové závody Světového poháru

Šipulin chybí v ruské nominaci pro prosincové závody Světového poháru

Anton Šipulin

Úvod Světového poháru bude bez třetího muže minulého ročníku. Anton Šipulin není po dlouhé zdravotní pauze stále v pořádku a nezúčastnil se nominačních závodů v Kontiolahti.

Nejlepší formu ukázal Malyško

Rusové měli na programu ve čtvrtek a v sobotu kontrolní sprinty ve finském Kontiolahti, které byly klíčové pro určení nominace na prosincové etapy Světového poháru a IBU Cupu.

Oba sprinty mužů ovládl bezchybný Dmitrij Malyško. Ve čtvrtek za sebou nechal o 7,5 sekundy rovněž bezchybného Jevgeniho Garaničeva a o 11,8 sekundy jednou nepřesného Alexandra Loginova.

V sobotu Malyško vyhrál dokonce o 41,3 sekundy před Terem Seppäläm. Fin musel na jedno trestné kolo, stejně jako třetí Matvej Jelisejev.

Dmitrij MalyškoFoto: Dmitrij Malyško (Autor: Jiří Zaňát)

Všichni ruští medailisté se dostali do nominace pro Světový pohár v Pokljuce, Hochfilzenu a Novém Městě na Moravě. Sestavu dále doplnili Alexej Slepov a Eduard Latypov.

Anton Šipulin se bude zatím připravovat s rezervním týmem na závody IBU Cupu a domácí soutěže. „Ještě není připraven. Neběžel kontrolní závody, jeho zdravotní stav mu to zkrátka nedovolil,“ řekl pro agenturu TASS prezident RBU Vladimir Dračev.

Rusky až za Mäkäräinenovou

Ve čtvrtečním sprintu žen potvrdila roli ruské jedničky Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, která o 18,2 sekundy zdolala Jevgeniji Pavlovovou. Obě biatlonistky střílely za jedna. Třetí skončila díky dvěma nulám juniorka Valerija Vasněcovová.

Sobotní sprint si nenechala ujít Kaisa Mäkäräinenová, která dokázala zvítězit i se dvěma trestnými koly. Čistou Irinu Starychovou porazila o 7,5 sekundy. Třetí byla Kristina Ilčenková a čtvrtá Margarita Vasilevová.

Zmíněné ruské biatlonistky si zajistily vstupenky do Světového poháru. Rozhodnutí trenérů poslalo do úvodních závodů i Uľjanu Kajševovou.

Výsledky čtvrtečního sprintu mužů
Výsledky čtvrtečního sprintu žen
Výsledky sobotního sprintu mužů
Výsledky sobotního sprintu žen

Zdroje: RBU, TASS
Hlavní foto: Anton Šipulin (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *