Home > Rozhovory > Šipulina výhra překvapila, vynechá štafetu. Málka mrzel Krčmářův kalibr

Šipulina výhra překvapila, vynechá štafetu. Málka mrzel Krčmářův kalibr

Anton Šipulin

Vítězství v disciplíně, kterou moc nemusí, ho překvapilo. Zítra čeká dnešního krále Antona Šipulina volný den, nepojede totiž štafetu. Stejný plán má i dnes druhý Martin Fourcade, který po vytrvalostním závodě mluvil i o faktoru v podobě velké nadmořské výšky. S tou se velmi dobře vypořádal 8. Michal Krčmář, kterého jen milimetry dělily od nuly a tím pádem druhé příčky.

„Bez 19 tref je to těžké“

Anton Šipulin: „Dnešní výhra, první ve vytrvalostním závodě, mě překvapila. Moc tuto disciplínu nemusím, ale vždycky jsem ji chtěl vyhrát. A teď jsem to dokázal. Jsem rád, že se to povedlo zrovna v Antholzi. K tomuto místu mám speciální vztah. Co se týče dalších plánů, tak vynechávám štafetu a pojedu až hromadný start.“ (RBU)

Martin Fourcade: „Byl to dobrý závod. Uděláte dvě chyby, pořád jste na 90 % úspěšnosti, ale bez 19 tref je to ve vytrvalostním závodě těžké. Kvůli nadmořské výšce bylo těžké se vypořádat jak se střelbou, tak s během. Své chyby přičítám špatné technice, je to škoda. Druhá ležka mě asi stála vítězství.“ (L’Equipe)

Serhij Semenov: „Věděl jsem, že musím střílet čistě. Před posledním výstřelem jsem cítil, že nemám dost kyslíku a musím ho odložit, ale stejně jsem minul.“ (IBU)

„Třetí ránu měl těsnou“

Michal Krčmář: „S oběma stojkami jsem se hrozně pral. Nevím, jestli to bylo únavou, nebo něčím jiným, ale byly strašně vybojované, takže jsem spokojený. Věřím, že jsem se rozjel do dalších závodů. Na trati to dnes nebylo ono, i když v posledním kole jsem mohl docela zabrat. Rozjel jsem to hlavou, abych se úplně nevyšťavil.“ (Český rozhlas)

Michael Málek: „Škoda, protože tu třetí ránu měl těsnou kalibrovou nahoře. Umístění do desátého místa musíme kvitovat, je to pěkné.“ (Česká televize)

Foto: Anton Šipulin (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *