Home > Závody > SP Antholz: Šipulin se konečně dočkal výhry. Krčmář na 8. místě

SP Antholz: Šipulin se konečně dočkal výhry. Krčmář na 8. místě

Anton Šipulin

Antholz prostě Antonu Šipulinovi sedí. Ruský reprezentant vyhrál v italském středisku už popáté v kariéře, když ve vytrvalostním závodě porazil Martina Fourcada a Serhije Semenova. Michal Krčmář zajel další povedený závod a bere 8. příčku.

Fourcade pokořen

Pohled na výsledky posledních závodů v Antholzi dával tušit, že Anton Šipulin či Simon Schempp můžou dnes Martinu Fourcadovi poměrně dost zavařit. A stalo se. Nutno podotknout, že šanci svým soupeřům nabídl sám Francouz, když si na druhé a třetí střelbě neodpustil jednu chybu.

Fourcadovi díky nejrychlejšímu běhu i tato střelecká bilance stačila na druhou příčkou. Na Antona Šipulina ale mít nemohl. Rus chyboval pouze při třetí střelecké zastávce a zvítězil s pohodlným náskokem 41 vteřin. Ruský lídr zvítězil ve Světovém poháru takřka přesně po roce. Naposledy totiž vyhrál právě stíhací závod v Antholzi. Celkově zde triumfoval už popáté.

Krčmářovo kdyby

Hned několik závodníků dnes díky nulám na prvních třech položkách útočilo na stupně vítězů či dokonce vítězství. Ten poslední krůček ale nikdo z nich neudělal. Mezi těmito biatlonisty byl bohužel i Michal Krčmář. Nebo spíš bohudík, protože český reprezentant obsadil vynikající 8. příčku a potvrdil pozici týmové jedničky. Bez jednoho omylu by byl druhý.

Lépe si s jednou chybou vedl Ukrajinec Serhij Semenov, který se znovu ukázal jako specialista na nejdelší distanci. Skončil třetí a popáté v kariéře vystoupal na stupně vítězů. Z toho počtvrté právě ve vytrvalostním závodě. Ukrajina se tak dočkala premiérového individuálního pódia v této sezóně.

Předčasný dárek ke 43. narozeninám si čtvrtou příčkou dal Ole Einar Bjørndalen. Vylepšil si tak letošní maximum, podobně jako 6. Bulhar Krasimir Anev. Mezi oba závodníky se vměstnal ještě Simon Schempp.

Jediným bezchybným závodníkem dnešního dne byl Slovinec Lenart Oblak. Svěřenec Tomáše Kose obsadil s pomalým během 35. místo a poprvé v kariéře bodoval. To střelecké představení českých biatlonistů mělo k Oblakově daleko. Jaroslav Soukup dojel se třemi chybami 40., Ondřej Moravec se čtyřmi 57., Adam Václavík s pěti 70. a 85. Michal Šlesingr přičítal dokonce sedm minut.

Střelecké časy
1. Lars Birkeland 1:38,0
2. Miha Dovžan +1,0
3. Anton Šipulin +2,0
8. Ondřej Moravec +9,0
34. Michal Šlesingr +22,0
37. Jaroslav Soukup +23,0
42. Adam Václavík +24,0
55. Michal Krčmář +26,0
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 45:54,7
2. Simon Schempp +28,8
3. Anton Šipulin +46,2
17. Michal Krčmář +1:43,9
38. Michal Šlesingr +2:35,1
44. Adam Václavík +2:49,9
52. Jaroslav Soukup +3:05,8
65. Ondřej Moravec +3:21,8

Foto: Anton Šipulin (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *